Як зв'язати килимок гачком у ванну кімнату

Будь-яка жінка мріє про затишний будинок. Затишок – це комфорт, душевний відпочинок та розслаблення. А створюють його переважно речі, зроблені своїми руками. Сьогодні знову дуже модна течія.Hand-Made», яке наповнює наше життя затишними речами та фенечками.

В'язання гачком дуже давнє заняття. В'язані ним речі вражають шиком та різноманітністю. Якщо говорити про будинок, то це, звичайно, насамперед в'язані килимки. Щоправда, сьогодні вони вже не ті, що були раніше. Руки багатьох рукоділок пам'ятають ще як в'язати серветки. Але сучасний інтер'єр їх не сприймає. Може спробуємо зв'язати імпровізовану серветку на підлогу? Підлога будь-якої кімнати, а тим більше ванної прийме таку красу із задоволенням.

Така робота не завжди потребує пряжі із магазину. Приголомшливий килимок для ванної можна пов'язати зі старих футболок, колготок та інших підручних матеріалів. Процес в'язання не надто складний. Тут важливо підібрати колірну гаму (відповідно до приміщення), геометрію виробу та пряжу (або її замінник).

Починаємо діяти

Насамперед потрібно підібрати пряжу. Вибрати є з чого:

 • якщо килимок потрібен невеликий - підійде пряжа напіввовняна або бавовняна, а також акрил;
 • якщо йдеться про досить щільний, товстий виріб, знадобиться шнур або мотузка;
 • популярні нині килимки для ванної кімнати в'яжуться з нарізаних поліетиленових пакетів;
 • м'який та ніжний килимок можна пов'язати з нарізаних футболок чи інших трикотажних виробів.

Цікаві килимки у ванну виходять при комбінуванні товстої і тонкої пряжі, і бажано не линяє. Ще як варіант: вив'язати полотно з недорогої пряжі, а потім задекорувати елементами, що вив'язані, з дорогої пряжі. Вона може бути з паєтками, люрексом або іншими прикрасами, і навіть контрастної якості. Ідеальним вважається діаметр близько метра, і важить він, зазвичай, приблизно 1,5 кг.

Ще дівчатка-профі пропонують не вив'язувати всю половичку. Це досить важко та не зручно. Набагато легше і простіше пов'язати мотиви, які потім пошити чи зв'язати. Гачок підбирається під пряжу, і за правилами в'язання повинен бути вдвічі товщі за неї.

Колірні відтінки: від однотонних до.

Доріжки у ванну можна зробити зовсім різних відтінків. Можна імпровізувати з переходами кольорів з одного в інший, пробувати грати двома, трьома та більше кольорами. Можна зв'язати смугасту доріжку, підібравши відтінки гармонійні з кольором на стінах, підлозі або стелі ванної, а можна зв'язати в тон меблів або інших деталей інтер'єру.

Цікава геометрія

Після вибору колірної гами та форми залишається одне питання: як зв'язати килимок гачком?
Килимок круглої форми. Найчастіше використовувана методика - стовпчики з накидом. Процес полягає в наступному:

 • зв'язати із шести повітряних петель кільце. Для підйому зробити ще одну повітряну петлю та пров'язати ще 11 стовпчиків із накидом. Яскравими в'язальними шпильками розділити кільце пров'язане на 12 секторів і в кожному наступному ряду зробити додаток з 12 стовпчиків з накидом.
 • наступний ряд. У кожен попередній стовпчик вв'язуємо по 2 повітряні стовпчики з накидом. У ряді виходить вже 24 стовпчики.
 • наступний ряд. Чергуємо: у першому стовпчику пров'язуємо один, у другому – два повітряні стовпчики з накидом. Виходить ряд із 36 стовпчиків.
 • наступний ряд та інші, в'яжемо зміщуючи чергування однією петлю.

Закінчити половичок у ванну можна на власний розсуд. Або спробувати через петлі останнього ряду протягнути стрічку або просто красиво обв'язати. Інтернет-сайти пропонують багато варіантів обв'язування виробів.

Квадратна доріжка

Тут застосовується найпростіша методика.

Кількість петель, що набираються, дорівнює ширині майбутнього в'язаного килимка. Наприкінці ряду потрібно пров'язати одну повітряну петлю та стовпчиками без накиду пров'язати набрані петлі. Потім повернути майбутню половичку, пров'язати петлю для підйому і знову ряд петель без накиду. За такою схемою продовжувати до потрібних розмірів.

Закінчений вид килимку у ванну можна надати споруди пензлика, або, як і в попередньому випадку зробити симпатичну обв'язку.

Нестандартні геометричні рішення

Є різноманітні варіанти зшивних килимків. В'язані у різній техніці квадрати зшиваються або зв'язуються у задуманій формі. Це вже цікавіше геометричне рішення.

Є, наприклад, методика в'язання чергування повітряних петель зі стовпчиками та без. І тут виходять шестигранники, восьмигранники тощо.

Або інша чудова ідея для махрового половичка у ванну. Потрібно зв'язати стандартну основу – коло діаметром близько метра. Потім вив'язати пелюстки (кількість залежить від задуму), і поступово, коло за колом вплутувати їх. Краї обв'язати (що підкаже настрій: плоско чи зубчиками).

плетіння круглого килимка з мотузок

А можна не винаходити велосипеда. Просто взяти товсту пряжу йди навіть мотузку для білизни, схему ажурної серветки і своїми руками створити казкову красу! Потрібно зауважити, що для такої пряжі не завжди можна підібрати гачок, але це не біда. Петельки з товстої пряжі, особливо білизняної мотузки легко можна робити своїми руками.

Цікавий спосіб в'язання килимка для ванної кімнати вигадали дуже давно бабусі американських онуків. З товстої пряжі, але найчастіше із залишків трикотажних речей вив'язуються ланцюжки лише з повітряних петель. Далі цей ланцюжок у кілька десятків метрів укладається спіраллю і прошивається. Можна на швейній машинці, можна вручну. У цьому випадку добре вибрати гарний декоративний шов.

Ще одна цікава ідея половичка у ванну гачком на сітці. Пряжа має бути досить товста (орієнтуватися потрібно на розміри осередку основи). У процесі в'язання сітка має повністю сховатися.

Сітка купується у будівельному магазині. Вона може бути тверда, а може бути м'яка, із силікону. Методика в'язання такого килимка у ванну проста. Гачок вводиться в комірку зверху сітки. Нитка витягується з вивороту і гачком витягується в петлю на гачку. Краще починати з кута і пров'язуючи по периметру закінчити у центрі основи. Можна і по рядах. Спочатку по горизонталі, потім по вертикалі, граючи із кольоровими відтінками.

Якщо часто змінювати пряжу або ряди, обрізаючи нитку, вийде оригінальна бахрома. Тут фантазійних варіантів тисячі.

До вивороту половичка потрібно приклеїти силіконову сітку, щоб запобігти ковзанню (підлоги у ванній зазвичай слизькі).

Нове життя не нових речей

У ощадливої господині практично завжди є поклади ще добрих, але не потрібних речей. Це можуть бути лляні простирадла, або рушники, з них виходить ось такий килимок. А може кілька трикотажних футболок чи халатів. Все це можна пустити у справу. Килимки для ванної пов'язані з подібного підручного матеріалу можуть бути різних форм, розмірів та обсягу. Так звану пряжу підготувати просто. Підібрані речі для майбутнього килимка необхідно розрізати на смужки шириною 3-4 см, зв'язати між собою зі змотати в клубочки. Як вже згадувалося гачок потрібно взяти вдвічі товщі нитки, що вийшла.

Таких половичків пов'язаних своїми руками у наших бабусь у будинках було багато. Що не дивно. В'язати таку річ зовсім не важко, навіть новачкам (в'язати за описаною вище методикою).

Зберегти та поділитися:


Читайте також:

Одна думка про “Как связать коврик крючком в ванную комнату”

 1. Наталья

  Дивовижні килимки. Потрібно обов'язково спробувати такі зв'язати.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *