З ніг на голову: перегорнута книжкова полиця

Якось дизайнер Ed Lewis подумав: «Було б смішно перевернути книжкову полицю навпаки так, щоб книги все одно стояли на ній, а вірніше, під нею!» Початковою думкою було приклеїти книги, але це зовсім нефункціонально і блюзнірсько по відношенню до книг. А потім уже народилася оригінальна ідея, як правильно втілити в життя задум!

перегорнута книжкова полиця своїми руками, ed lewis

Цей оптичний трюк, придуманий дизайнером, не завдає шкоди книгам, ви можете брати будь-яку з них, а потім легко повернути її на місце. В чому секрет? Зараз все зрозумієте, більше того, зможете зробити таку незвичну книжкову полицю своїми руками.

Крім звичайних матеріалів для полиці (дошка + елементи кріплення до стіни), вам також знадобляться еластична стрічка і будівельний степплер (опціонально - супер-клей).

матеріали для перевернутої книжкової полиці

Широка гумка, яку використовував автор для створення полиці, могла розтягуватись на 200% від своєї первісної довжини, і, звичайно ж, була досить міцною, щоб утримувати книги навісу.

еластична гумка для перевернутої книжкової полиці

Ключовий момент — прикинути, скільки книг висітимуть на полиці і якої ширини вони будуть. Фактично ми створимо персональні місця для кожної книги з урахуванням її розміру та ваги. Для цього відберіть потрібних «кандидатів» і прикладіть їх до полиці, обхопивши натягнутою гумкою.

прикладаємо книгу до майбутньої полиці

Вимірювання автора ідеї показали, що середня ідеальна ширина книги – 2,5 см, а відповідна довжина – 28 см для підвішування 12 книг. Тепер, коли ми знаємо середні розміри стрічки, можна приступати до кріплення до дошки. Попередньо можна розмітити місця кріплення. Коли розрізатимете гумку на частини, давайте пару сантиметрів на припуск — щоб зручніше було прибивати степлером. Кінці стрічки запаліть запальничкою.

прибиваємо стрічку до полиці

Для кожної книги в твердій палітурці можна прикріпити дві петлі з гумки, а для невеликих книг в м'якій обкладинці достатньо однієї петлі, щоб книгу не стискало і не деформувало. У результаті вийде ось що:

перегорнута книжкова полиця з прибитими стрічками

Тепер можна приміряти книжки. Слід пам'ятати, що згодом під вагою книг гумка може розтягуватися. Тоді можна буде стрічку просто замінити на нову. Для крайніх у ряді книг стрічку маскуйте під обкладинкою для максимально ефективної оптичної ілюзії.

перевернута полиця з книгами

Залишилося найпростіше — прикріпити полицю до стіни та чекати здивованих вигуків гостей!

перегорнута книжкова полиця своїми руками

Зберегти та поділитися:


Читайте також:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *