Трекові світильники: світлодіодне освітлення

трекові світильники - деталі

Ще кілька років тому світлодіоди застосовувалися лише в іграшках, для індикації в електронних табло та приладах. Зараз відбувається справжня революція у висвітленні: у наше життя буквально увірвалися led-світильники. Їх можна зустріти на кожному кроці: діодні лампи висвітлюють офіси, різнокольорове діодне підсвічування прикрашає квартири, трекові світильники показують товар у кращому світлі в магазинах.

Про декоративне освітлення приміщень та вулиць світлодіодами вже сказано багато. Ми ж присвятимо свою розповідь освітлювальним приладам led, застосовуваним не тільки в торгівлі, але і в інтер'єрі будинку.

Трекові світильники: модні незнайомці у світі світла

Можливо, ви не чули про такий тип світильників, але, напевно, бачили їх над стелажами в супермаркетах і торгових центрах. По суті, це прожектори різного розміру і потужності. Трекові світильники – професійні освітлювальні прилади, що фіксуються на треку (шинопроводі). Завдяки цій особливості такі вироби швидко та легко монтуються на будь-якій поверхні (стіна, стеля, похила площина). Існують різні типи світильників.

трекве освітлення в інтер'єрі лофт

Сам трек виконується у стилі мінімалізму. Найчастіше білого, чорного чи сірого кольору, але трапляються й інші відтінки. Кріпиться такий світильник на тросах або безпосередньо на стелю, стіну.

Плюси трекового освітлення

У наші дні трекові світильники – найпопулярніший тип освітлення у виставкових залах та великих магазинах по всьому світу. Зрозуміло, що така популярність не приходить просто так. Ці світильники мають унікальні характеристики, що забезпечили їм перше місце на п'єдесталі професійних освітлювальних приладів. Поступово трекове освітлення завойовує популярність і в інтер'єрах квартир, особливо в сучасних стилях лофт, растік, ганьби-тік.

трекові світильники у спальні

Сильні сторони трекових ламп

 • Знижують витрати електроенергії. У світлодіодів споживання електрики до 10 разів менше, ніж в інших освітлювальних приладів.
 • Дають яскраве світло, приємний для очей та підкреслює привабливість товару. Відразу після включення миттєво набирають яскравість, без тривалого розігріву, властивого енергозберігаючим лампам.
 • Працюють так довгощо можна забути, коли вони купувалися. Сучасні виробники дають гарантію до 100 тисяч годин служби. Щоб зрозуміти, скільки це, перетворимо цифри в життя: при роботі по 10-12 годин щодня один такий світильник проживе 25 років!
 • Не вимагають особливого догляду. Захищені від вологи та пилу.
 • Світлодіодні світильники не мають «стробоскопічного ефекту» - низькочастотної пульсації, що подразнює очі. Крім того, можна регулювати потрібну інтенсивність освітлення, опускати чи піднімати світильник на потрібну висоту.
 • Дуже міцні. Завдяки особливій конструкції не вибухають і не б'ються навіть при падінні.
 • Безпечні. У них немає ртуті чи інших небезпечних для здоров'я компонентів.
 • Працюють безшумно.
 • Легко утилізувати, знову-таки, завдяки екологічному складу.
 • Чи не нагріваються. Світлодіодні світильники не випромінюють ультрафіолет, отже, не підвищують градус у приміщенні, товар не псується під впливом тепла.
 • led лампи стійкі до перепадів температур, чудово працюю в умовах підвищеної вологості.
 • Швидко встановлюються у потрібному місці – процес монтажу займає кілька хвилин.

трекові світильники у магазині

Характеристики світлодіодних трек-систем

Світлодіодні світильники, як і інші джерела світла, мають певні параметри, які важливо знати, щоб правильно підібрати потрібне освітлення.

трекові світильники

 1. Споживана потужність. У трекових ламп такий показник становить 1-10 Ватт (W). Ця характеристика свідчить про витрати електроенергії.
 2. Сила світлового потоку. Цей показник повідомить про те, як яскраво світитиме світильник. Виробники можуть вказувати на упаковці дані лампи розжарювання, що відповідають даному led приладу. Вимірюється у люменах і позначається Lm.
 3. Кут розбіжності. Чим ширший розподіл потоку світла, тим рівномірніше світитиме трек-система. Зверніть увагу, що великий кут розбіжності та опущений занадто низько світильник даватиме дуже яскраве світло, некомфортне для очей. Для акцентного висвітлення оптимально вибирати кут до 30 градусів.
 4. Кольорова температура. Визначає відтінок світла. Для створення затишної атмосфери в кафе, вітальні краще вибирати трекові світильники з показником 2700-3500 К (градусів Кельвіна). Вони дають теплий жовтуватий відтінок. Яскравіше і холодніше світіння буде при температурі 4000-5000 К. Такі прилади ідеально підійдуть для великих приміщень, торгових та виставкових залів, офісів.
 5. Коефіцієнт передачі кольору. У трекових світлодіодних світильників, які не використовуються на вулиці, цей параметр повинен бути не менше 70. Коефіцієнт вказує виробник на упаковці.
 6. Строк служби. Згідно зі стандартами спад номінальної яскравості до 30% може спостерігатися не раніше ніж через 25 тисяч годин служби світлодіодної трекової системи.

трекове освітлення у вітальні

Де можна зустріти трекове діодне освітлення

Там, де потрібно забезпечити вузькоспрямоване світло. Корпус трекової лампи може повертатися, що дозволяє спрямувати потік світла в потрібну сторону.

Наведемо найбільш популярні місця, де встановлюються світильники на шинопроводі:

 • великі торгові зали у гіпермаркетах;
 • спеціалізовані магазини чи бутіки;
 • приміщення виставкових центрів, картинних галерей;
 • кафе, ресторани та бари;
 • читальні зали у бібліотеках;
 • кухні, вітальні, вітальні та навіть спальні у квартирах;
 • офіси фірм, підприємств.

трекове освітлення

Отже, встановлювати трекові led світильники вигідно в усіх відношеннях: витрати на електроенергію скорочуються в рази, а продаж товару від вдало організованого підсвічування виростає.

Зберегти та поділитися:


Читайте також:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *