Перфоровані штори з фетру своїми руками

Головне призначення штор – захистити вранці від яскравого сонячного світла, а ввечері – зберегти приватність мешканців квартири від цікавих поглядів. Тому, як правило, штори на вікно роблять із щільної тканини. Але часом цілком допустимі варіанти напівпрозорих фіранок і перфорованих штор, що пропускають сонячне світло. Такий варіант дизайну може використовуватися на додаток до стандартних щільних штор. Пропонуємо сьогодні подивитися кілька ідей, як зробити оригінальні перфоровані штори з фетру своїми руками.

Зміст:

 1. Майстер-клас: штори з фетру своїми руками
 2. Перфоровані штори з фетру: 2 в 1
 3. Штори із фетру та інших матеріалів у вигляді вікон

Майстер-клас: штори з фетру своїми руками

штори з фетру своїми руками 01

Необхідні матеріали та інструменти:

 • фетр (або інша щільна тканина);
 • склянка;
 • ножиці;
 • голка з ниткою чи швейна машинка;
 • липучка для кріплення штори до карнизу.

штори з фетру своїми руками 03

? Крок 1. Приготуйте шматок фетру або іншої щільної тканини, яка не обсипатиметься. Розмір відрізу залежить від ширини вікна та бажаної довжини штори.

? Крок 2 Візьміть чашку, склянку або банку відповідного діаметра. Покладіть фетр на рівну поверхню та обводьте контур ємності олівцем. Щоб заощадити тканину, другий гурток малюємо впритул до першого, третій — до другого, тощо. Другий ряд кружечків малюємо також впритул до першого ряду, причому кружечки верхнього ряду краще розташовувати у виїмках, утворених колами нижнього ряду, знову ж таки для економії тканини.

Якщо у Вас немає потреби заощаджувати тканину, то відріз фетру ви розрізаєте на смуги. Кожну смугу складаєте вчетверо, скріплюєте шпильками, потім обводите контур склянки та вирізаєте. Таким чином ви отримаєте відразу чотири кружечки, що тепер заощадить вам час.

Ще один варіант як зробити відразу дві штори з відрізу тканини ми розглянемо наступному пункті.

? Крок 3 Виріжте всі намальовані кружечки. Не турбуйтеся, якщо вони вийдуть не ідеальними, адже ця штора є ручною роботою.

? Крок 4. Покладіть кружечки рядами. Довжина ряду буде залежати від ширини штори.

? Крок 5. Почніть зшивати ряд кружечків. Можна це робити вручну, а можна прошити на швейній машинці, що буде набагато швидше. Коли будуть готові поздовжні ряди, зшийте в одне полотно.

? Крок 6 Залишилося прикріпити штору до карнизу. Можна використовувати липучку, кільця або петлі з тасьми. Готово!

Декілька порад: не обов'язково використовувати форму кола та один колір. Ви можете експериментувати з колірним рішенням, вибудовуючи градієнти відтінків або формую кольоровий рисунок. Також ви можете комбінувати ряди кружечків різного діаметру або вирізати замість кіл овали, ромби, квіточки чи метелики.

штори з фетру своїми руками 02Перфоровані штори з фетру: 2 в 1

А тепер невеликий прийом! З відрізу тканини можна зробити дві перфоровані штори своїми руками! Секрет у тому, що кружечки (чи інші фігури) ви акуратно вирізуєте гострим канцелярським ножем або скальпелем так, щоб між ними залишалися проміжки тканини. Вирізані таким чином фігурки ви зшиваєте у штору так, як описано вище. А перфороване полотно перетворюється на ще одну світлопроникну фіранку! Такий набір штор буде дуже ефектно виглядати на двох сусідніх або навіть на одному вікні.

перфоровані штори з фетру перфоровані штори з фетрових кружальцівШтори із фетру та інших матеріалів у вигляді вікон

Ще один цікавий та оригінальний проект перфорованих штор імітує абстрактне поєднання різних вікон з рамами, що дуже незвичайно і концептуально виглядає на звичайному вікні або як ширма в інтер'єрі.

штори з фетру у вигляді вікон 02

Необхідні матеріали та інструменти:

 • відрізи різних щільних тканин (фетр для виробів, шерсть, замша, натуральна або штучна шкіра);
 • ножиці;
 • маркер чи олівець;
 • голка з ниткою чи швейна машинка;
 • вибрані кріплення штори до карнизу.

? Крок 1. На кожному відрізі тканини намалюйте маркером або олівцем різні вікна стилізовані з вінтажними або сучасними рамами. Це можуть бути прості прямокутники цілісні або з невеликими отворами, що вирізають, закруглені квадрати і т.п. Попередньо ви можете знайти в Інтернеті і роздрукувати якісь шаблони, які ви потім використовуватимете як трафарет.

? Крок 2 Акуратно виріжте всі фігури. Використовуйте гострі скальпель або нож для виробів, щоб вирізати внутрішні області вікна.

штори з фетру у вигляді вікон 01

? Крок 2 Розкладіть на рівній поверхні ваші вікна, експериментуйте, розміщуючи їх, доки результат вас не задовольнить. Вікна та фігури можуть і повинні розташовуватися один поверх одного. Пам'ятайте, що потім потрібно буде пошити всю композицію.

штори з фетру у вигляді віконців 04

? Крок 3 А тепер зшийте все у єдине полотно, використовуючи швейну машинку. Попередньо змітайте усі частини.

штори з фетру у вигляді віконців 05

? Крок 4. Прикріпіть штору до карнизу та насолоджуйтесь виглядом! Сонячне світло, що поникає крізь прорізи, створює дивовижну атмосферу в інтер'єрі кімнати.

штори з фетру у вигляді вікон 03

Більше інформації та корисних статей шукайте на http://lanita-shtor.com.ua/

Зберегти та поділитися:


Читайте також:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *