Міні сад дзен своїми руками

Сад каменів або дзен сад — культурно-естетична споруда Японії, що є, як правило, рівним піщаним майданчиком з кількома асиметрично розставленими камінням. Такий острівець спокою та гармонії можна влаштувати будь-де, наприклад, на робочому столі в офісі, зробивши мініатюрну копію саду дзен. І якщо зазвичай у такій композиції головну роль грають каміння, ми пропонуємо зробити міні сад дзен своїми руками з використанням рослин: кактусів, сукулентів та аерофітів.

Як зробити міні сад дзен своїми руками?

Дуже-дуже просто. Для цього приготуйте:

 1. рослина (кактус або сукулент);
 2. дрібний пісок (для тераріумів та акваріумів, ландшафтного дизайну);
 3. опціонально - ґрунт для сукулентів;
 4. ємність (прозора чаша, керамічний горщик, коробка).

міні сад дзен своїми руками 01

Є чотири основні способи зробити мініатюрний сад дзен.

 • Варіант 1. Горщик з рослиною просто закопуєте в пісок так, щоб було видно тільки рослину.
 • Варіант 2. Спеціальний грунт для сукулентів або звичайний поміщаєте в капронову шкарпетку, садите туди рослину і зав'язуєте капрон. Потім такий мішечок із рослиною закопуєте у пісок.
 • Варіант 3. Багато рослин пустель можна садити прямо в пісок. Але не забудьте укласти на дно горщика невелике каміння для дренажу.
 • Варіант 4. Другий варіант підходить для будь-яких рослин. На дно контейнера покладіть камінчики для дренажу, потім шар ґрунту, і лише верхні 2-3 см засипте піском.

Спеціальними грабельками, паличкою або ручкою створюйте візерунки та орнаменти на поверхні піску, щодня нові. Таке споглядальне заняття, напевно, принесе Вам спокій і дозволить відпочити від турбот.

Зберегти та поділитися:


Читайте також:

Думки 4 про “Мини сад дзен своими руками”

 1. Виктория

  Дуже круто) !

  1. Влад

   Дуже ємний коментар!

 2. Елена

  А як поливати (доглядати) такий садок дзен?

  1. YuPo

   Дивлячись якісь рослини. Аерофіти можна обприскувати з пульверизатора, а кактуси та сукуленти акуратно поливати. Мокрий пісок для краси засипати тонким шаром сухого.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *