Люстра із пластикових пляшок

Пластикові пляшки становлять значну частину побутових відходів. На жаль, далеко не вся пластикова тара йде на переробку та повторне використання. Художники та дизайнери часто прагнуть привернути увагу громадськості до проблем забруднення довкілля, використовуючи пластик у своїй творчості. Так, Souda, дизайнерська компанія, що базується в Нью-Йорку, створила оригінальну люстру із пластикових пляшок, які раніше використовувалися.

Окрім турботи про навколишнє середовище, у цьому пластиковому плафоні також втілена турбота і про безпритульних людей. Souda співпрацює з некомерційною благодійною організацією So We Can, яка допомагає тим, хто залишився без роботи та даху над головою, тобто американським бомжам. Пляшки, з яких зроблено світильник, було зібрано бездомними на вулицях. Очищаючи місто від пластику, люди заробляють копійчину. А пластикові дизайнерські люстри продаються за пристойні гроші, частина яких іде все в ту саму організацію для підтримки її соціальної роботи.

люстра із пластикових пляшок

Кожна люстра із пластикових пляшок має форму кулі. На один світильник йде близько 60 дволітрових пляшок, ретельно вимитих та очищених. Розрізані навпіл пляшки з'єднані між собою алюмінієвими заклепками. Шнур, патрон та лампочка також входять у комплект. Розмір готового світильника в діаметрі – близько 55 см, а вартість – від 780$!

люстра із пластикових пляшок

Навіть не знаю, хто купує пластикові люстри за такі гроші. До того ж можна зробити подібний світильник своїми руками практично безкоштовно! Основною складністю буде надати абажур ідеальну форму кулі. А в іншому, процес простий: розрізати пляшки (або відрізати денці та шийки), з'єднати разом заклепками або гарячим клеєм. Необхідно пам'ятати, що пластик не повинен торкатися лампочки, мінімальна відстань - 5 см. Використовувати лампочку розжарювання також не рекомендується.

люстра із пластикових пляшок

Сайт Souda

люстра із пластикових пляшок

Зберегти та поділитися:


Читайте також:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *