Утеплення підлоги в цегляному будинку: матеріали та особливості

Коли йдеться про утеплення підлоги цегляного будинку, то враховується, що це не повинно вплинути на його здатність, що несе. Адже підлога має витримувати дуже великі навантаження. Наявність м'якої теплоізоляційної прокладки може при неправильному проектуванні знизити його міцність, що, звичайно ж, неприпустимо. Тому, проводячи теплоізоляцію підлоги, в першу чергу звертають увагу на те, щоб зберегти її первинну жорсткість. Так що, міцна, зібрана з товстих дощок, гратчаста конструкція, всередині якої укладатиметься теплоізоляційний матеріал, є обов'язковою складовою даної роботи.

Матеріали, що використовуються: основні характеристики

Для теплоізоляції підлоги застосовують кілька видів матеріалів:

  1. мінеральна вата (ще зустрічається назва кам'яна вата);
  2. пінополістирол (спінений пінопласт);
  3. плити зі скловати;
  4. екструдований пінополістирол.

За показником густини мінеральна вата вважається лідером. Це означає, що цей матеріал не боїться вологості та є абсолютно гігроскопічним. Така здатність дуже важлива для ізоляції підлоги, тому що волога, яка піднімається від землі, може сильно знизити теплозахисні властивості матеріалу.

Однак, якщо забезпечити гідроізоляцію підлоги, можна використовувати й інші матеріали. У такому разі на гідробар'єр краще напилювати спінений пінопласт або укладати екструдований пінополістирол. Вони мають дуже високі показники теплопровідності, за рахунок чого можуть мати меншу товщину. А це звільняє додаткову площу.

Але окремі марки останніх двох матеріалів схильні до горіння, чого не можна сказати про скловату. Вона може розплавитись, але не призведе до займання. І все-таки цей матеріал не знайшов широкого застосування через деякі неприємні властивості. Одним з них є висока їдкість. При контакті з деякими поверхнями скловата вступає з ними в хімічну реакцію з виділенням різних летких речовин. За більшістю характеристик вона є аналогом абсолютно безпечної та екологічної мінеральної вати.

Утеплення підлоги проводиться по стяжці або на лагах. Найкраще використовувати конструкцію з лаг. Першими настилаються потужні лаги, що покриваються дошками. На цю основу стелять легшу сітку з дощок, поставлених на ребро. Усередині осередків укладається теплоізоляція і зверху вони зашиваються яким-небудь матеріалом (ламінат, паркетна дошка, обрізна дошка), який використовується для створення зовнішньої статі. На нього встановлюватимуться меблі, а також ходитимуть люди.

Але перед цим утворюють теплоізоляцію фундаменту. Якщо існує підвал, то і він піддається утепленню. Ніде не повинно залишитися ні найменшої щілини чи іншої можливості витоку тепла. Фундамент ізолюють лише за допомогою пінополістиролу. Інші матеріали для цього виду робіт не підходять. У деяких випадках використовують напилення спіненого пінополістиролу, але значно легше скористатися для ізоляції фундаменту та підвалу плитами та рулонами. Крім цього, фундамент з підвалом знаходяться нижче рівня підлоги, а отже, заглиблені у ґрунт. Якщо він насичений вологою, то доведеться стурбуватися створенням шару гідроізоляції під теплоізоляційними плитами.

Отже, створення теплоізоляції підлоги може виявитися не таким простим, як може здатися на самому початку. І все ж таки, не звертаючи уваги на труднощі, така робота необхідна. Інакше тепло йтиме через підлогу, просто «обтікаючи» теплоізольовані стіни там, де вони закінчуватимуться.

Як і у випадку з підлогою, при ізоляції підвалу між матами і стінами або підлогою повинні знаходитися спеціальні повітряні подушки для дихання всіх використаних матеріалів. До фундаменту ця вимога не належить.

Зберегти та поділитися:


Читайте також:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *