Зелена альтанка із пластикових ящиків
Чудовий зразок ландшафтного дизайну та екоархітектури представили американські дизайнери Ann Ha та Behrang Behin для щорічного творчого фестивалю Figment у 2010 році. Їх 10-метрова конструкція — альтанка із пластикових ящиків, все літо та осінь прикрашала парк на Губернаторському острові, Нью-Йорк.
Living Pavilion (Живий павільйон) - оригінальна літня альтанка із пластикових ящиків, що пропонує затишне тінисте місце для відпочинку та розслаблення.
Плавні хвилеподібні лінії конструкції органічно вписуються в навколишній ландшафт. Родзинка проекту в тому, що як основний будівельний матеріал використовувалися пластикові ящики з-під молока з посадженими в них рослинами.
На внутрішній стороні альтанки пластикові ящики використовуються як горщики для рослини Liriope.
Кущі розташовані корінням вгору, а спеціальна сітка не дає ґрунту обсипатися на голови відпочиваючих. Верхня сторона структури засаджена насінням трави, яке допомагає зберегти коріння Liriope від прямого сонячного світла.
Під час дощу волога природно живить рослини, а в сухі дні, звичайно, потрібний регулярний полив зі шланга. Велика площа випаровування з поверхні зберігає приємну свіжість та прохолоду всередині альтанки.
Деякі молочні ящики на південній стороні павільйону залишаються незасадженими рослинами, що дозволяє невеликій кількості світла проникати в тінисту зону.
Цей проект цікавий тим, що ідею можна повністю або частково використовувати на своїх дачах та присадибних ділянках.
Будівництво альтанок із пластикових ящиків із рослинами допомагає вирішити одразу кілька завдань – повторне використання непотрібних контейнерів, вертикальне внутрішнє озеленення павільйону, оригінальність та нетривіальність декораторського виконання. Ящиками із рослинами можна викласти лише стіни дерев'яної альтанки чи дах.
Самі дизайнери пропонують удосконалити свою конструкцію, надавши їй форму хвилі «життя та зростання» (за словами авторів проекту). Така форма дозволяє сонячному світлу впливати під різними кутами і з різною інтенсивністю, а значить, на стіні можна висаджувати певні рослини залежно від розташування контейнера. Передбачається навіть збирати врожай трав та овочів, а потім просто роздавати людям!
Читайте також: