Скандинавський стиль в інтер'єрі: основні особливості

Скандинавський стиль в інтер'єрі – простий, сучасний та цілком доступний у наших реаліях. У будь-якій квартирі навіть із дуже невеликою житловою площею можна створити затишний світлий інтер'єр із чистими лініями, що не потребує величезних фінансових витрат. Скандинавський стиль, настільки популярний сьогодні у багатьох країнах світу, з'явився у Північній Європі у середині 20 століття. Данія, Фінляндія, Швеція та Норвегія — країни з досить суворим кліматом, довгим зимовим періодом та коротким світловим днем. Відповідно, сонячного світла і тепла не так багато, як хотілося б. Тому концепція скандинавського дизайну наповнена світлом, повітрям та легкістю. Незважаючи на різноманітність можливих інтер'єрів у скандинавському чи навколоскандинавському стилі, можна виділити кілька головних особливостей. Це допоможе вам у створенні власного скандинавського дизайну квартири.

Природне освітлення в інтер'єрі скандинавського стилю.

Отже, основний принцип - збереження та посилення природного денного світла, що проникає крізь вікна, а отже, ніяких важких гардин, щільних темних тканин та багатошарових штор. Будь-які фіранки можуть або бути відсутніми взагалі, або бути виконані з легкого повітряного матеріалу. У світлий час доби навіть існуючі шторки зазвичай максимально зрушені убік, щоб пропустити якнайбільше променів сонця. Переважний основний колір стін та інших поверхонь - білий або інший дуже світлий. Таким чином приміщення стає легким, просторим та наповненим чистим світлом. У той же час характерною рисою є використання різного настінного декору у вигляді панно з яскравими шпалерами, сувенірів та книг на полицях, фотографій, плакатів, картин у рамках та без них.

скандинавський стиль в інтер'єрі - білий інтер'єр вітальні скандинавський стиль в інтер'єрі біла вітальня з сірими акцентами

Скандинавський стиль в інтер'єрі з натуральними матеріалами.

В інтер'єрі переважно використовуються натуральні матеріали. Найулюбленіший і найпоширеніший матеріал обробки - дерево, як пофарбоване в світлі тони, так і мінімально оброблене. Воно присутнє практично скрізь - підлога, стеля, стін, а також меблі та різноманітні аксесуари.

вітальня у скандинавському стилі з дерев'яними балками світлий скандинавський інтер'єр вітальні з полицями

Колірні акценти у скандинавському дизайні інтер'єру.

Ще однією особливістю скандинавських інтер'єрів є яскраві колірні акценти. Адже довгою безбарвною зимою так хочеться хоча б спогадів про спекотне сонячне літо, насичене смаками, запахами та квітами. Тому використовуються різноманітні яскраві та квітчасті аксесуари, наприклад килими, подушки, оббивка диванів та крісел, абажури світильників, обкладинки книг, рушники тощо. Головне пам'ятати, що декору не повинно бути занадто багато, буквально кілька штрихів, щоб не перевантажити простір.

світлий інтер'єр вітальні у скандинавському стилі з яскравими кольоровими акцентами інтер'єр скандинавської вітальні у сірих тонах

Мінімалізм скандинавського інтер'єру.

Мінімалізм і лаконічність інтер'єру в скандинавському стилі припускають мінімум речей та корпусних меблів. Вітається легкий столик та кілька тонких стільців, кілька повітряних поличок, невеликий килимок, затишний диван та крісла. В інтер'єрі має зберігатися почуття простору, нехай це навіть кімнатка 14 кв.м. Питання розміщення та зберігання численних речей зазвичай вирішується просто - виділенням приміщення або закутку під вбиральню. Якщо ж такої можливості немає, то в житловому просторі встановлюються приховані ніші, закриті шафи та полиці, ефективно освоюється простір не лише вшир, а й угору.

 робоче місце у вітальні скандинавського стилю інтер'єр вітальні у скандинавському стилі з чорними деталями

Функціональність скандинавського стилю в інтер'єрі

Останньою важливою характеристикою скандинавських інтер'єрів є їхня функціональність, простота та доступність. Дизайн чудово пристосований для комфортного життя. Широко використовуються різні складні механізми, що дозволяють звільняти місце і розвантажувати простір, наприклад складні ліжка, відкидні столи і т.д. Стиль живий, позитивний і зовсім не химерний. Чудовий вибір для сучасних міських квартир!

робоче місце з видом з вікна у вітальні скандинавського стилю скандинавський стиль в інтер'єрі вітальні зі спальним місцем, що складається. скандинавський стиль в інтер'єрі вітальні

Скандинавський стиль інтер'єру чудово виглядатиме і в спальні, де основним предметом меблів є ліжко. Хороше двоспальне дерев'яне ліжко з ортопедичним матрацом - запорука здорового сну та відпочинку. http://www.mebelboom.com.ua/category/krovati-dvuspalnye/інтер'єр вітальні на горищі у скандинавському стилі

Зберегти та поділитися:


Читайте також:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *