Використовуємо мульчу: декоруємо та захищаємо город від шкідників

Захистити рослини на ділянці від шкідників та вітру, переохолодження та перегріву дозволяє мульчування. Для укриття використовують органічний матеріал, до якого належить мульча, тріска, кора сосни. Екологічно чистий продукт вибирають для захисту посадок на ділянці. Правильно виконане мульчування покращує структуру землі, живить її корисними речовинами та мікроелементами.

Розмір мульчі: який вибрати?

Попередньо натуральний матеріал обов'язково піддається подрібненню. Великі шматки найчастіше не використовують їх необхідно роздробити. Під маленькими фракціями не збираються колонії шкідників, тому городникам не потрібно шукати засобів захисту. Найчастіше під час обробки кору ламають, дроблять за допомогою щепоріза, ножових рубальних машин чи подрібнювача. Він дозволяє одержати натуральний покривний матеріал необхідного розміру.

Вибирають мульчу за розміром, який може бути:

  • дрібним – фракція не перевищує 1-8 см;
  • середнім – у межах 8–15 см;
  • великим – від 15 см.

Для захисту та декоративного покриття не знайти кращого матеріалу, ніж соснова мульча чи тріска. Вона тривалий час не розкладається, не підтримує процесів гниття. Такий матеріал без поповнення та оновлення прослужить кілька років.

Сфера використання

Використовують мульчу для відсипання та прикраси:

  1. грядок, куди висаджують багаторічні рослини;
  2. квітників;
  3. території навколо саду, певних рослин, дерев, чагарників;
  4. садових доріжок;
  5. певних ділянок землі.

Мульчування квітників, саду, клумб використовують нерідко для прикраси території, але такий метод використовують для захисту ділянки.

Коли потрібно мульчування?

Використовувати тріску, кору, мульчу необхідно у ряді випадків. Така методика дозволить:

  • виключити чи значно придушити зростання бур'янів;
  • знизити швидкість випаровування води (що дозволить підвищити проміжок між поливами, економити ресурси, забезпечити високу врожайність навіть у посушливий період);
  • захистити ґрунт від заморозків, вивітрювання, перегріву;
  • скоротити чисельність равликів та слимаків, інших шкідників.

Для мульчування квітників рекомендовано вибирати тріску або мульчу розміром 1-5 см, товщиною до 1 см. Використаний матеріал не впливає на кислотність ґрунту. Великі шматки перегнивають за 3-7 років, тому квітники тривалий час не потребують особливого догляду. Використовують мульчування як агротехнічного заходу, пов'язаного з декоруванням місцевості.

Зберегти та поділитися:


Читайте також:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *