Декоративне оформлення дачної ділянки

Облаштування та декорування будь-якої ділянки має починатися з її планування, з визначення розміщення структурних елементів, розробки ґрунтів за допомогою спецтехніки, а також для підготовки ділянки до будівництва, наприклад для копування котловану під фундамент або штучне водоймище. Вигідно вписуються в ландшафт як рослини, висаджені руками людини, так і від природи. Головне грамотно все оформити та створити дизайнерський шедевр власноруч.

Приклади структурних елементів, які мають бути присутніми на присадибній території:

  • Газони;
  • Невеликі архітектурні будови;
  • Дотримання єдиного стилю у всіх будов.

Гармонійно та ефектно виглядає сад, у якому квітники переливаються фарбами квітів з початку весни та до глибокої осені. Не слід допускати порожнин на клумбах. Плодово-ягідні кущі виграшно виглядатимуть, якщо їх посадити по периметру саду. Смарагдово-зелені газони підкреслять кожен елемент у саду, чи то скульптура, дерево чи садова доріжка.

Ну, який сад без родзинок, тут все в руках садівника. Це може бути колекція вишуканих багаторічних кольорів, оригінально оформлений квітник чи скульптура. Фасад будівлі можна підкреслити за допомогою живоплоту, створивши суцільну лінію.

Мiсце для вiдпочинку в саду вишукано не тільки впишеться в загальний дизайн, але і доповнить його. Будова альтанки можна обвити всілякими кучерявими рослинами.

Хвойники на території саду

Присутність хвойних рослин на ділянці сприяє оздоровленню повітря. Для озеленення ландшафту краще використовувати різні сорти ялівцю, карликових ялинок, завдяки цим рослинам створюється особливий мікроклімат на території ділянки. Зелень вічнозелених насаджень у поєднанні з яскравою зеленню газонів виглядає напрочуд красиво.

Присутність вертикального озеленення

На окремих зонах рекомендується застосування вертикального озеленення:

  • перголи;
  • арки;
  • природні пні або стовбури.

Штучні опори, обвиті в'юнами, додають об'єму саду. Особливого шарму додадуть композиції з вертикально розташованих квіткових клумб. У таких квітниках ідеально виглядатимуть ампельні або звисаючі рослини, які також створюють об'єм.

Газони та вимоги до них

 

Дуже часто на садові газони, ні хто не звертає належної уваги, чим роблять серйозну помилку. Обхоженный газон є чудовим тлом, оскільки на чорному скопаному грунті навіть найкрасивіші квіти виглядають безглуздо і простовато.

Вимоги до газонів:

  1. густий, без видимих лисин;
  2. акуратно підстрижений;
  3. своєчасно политий;
  4. без присутності бур'янів.

Створюється газон за допомогою посіву злакових трав. Важливо регулярно скошувати відрослу траву, не допускати її переростання, оптимальна висота не більше 6 см. Для створення ефекту килимка або подушки рекомендується використовувати трави ґрунтопокривних сортів.

Ароматерапія на садовій ділянці

Облаштування ароматичних клумб у зоні відпочинку дозволить насолоджуватися красою та ароматами улюблених квітів та рослин. Композиції може бути як штучно створені, і природного походження.

Висновок

Не варто боятися експериментувати, краще дати волю фантазії та покластися на власне чуття. А в результаті насолодитися шедевром власного творіння.

Зберегти та поділитися:


Читайте також:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *