Як вибрати декоративну фасадну штукатурку: типи та види

Ваш будинок швидше за все вже добудований і залишилося доробити лише дрібниці порівняно із загальним планом робіт, однією з яких є обробка фасаду декоративною штукатуркою. Насправді, дуже часто зовнішньому оздобленню будинку не приділяють зовнішньої уваги, помилково припускаючи, що це несе в собі лише візуальне навантаження, і не більше. Зовнішнє оздоблення фасадною штукатуркою захищає стіни від різноманітних впливів: погодних, комах, вітру, опадів. Саме тому найчастіше застосовується декоративна фасадна штукатурка, яка чудово справляється зі всіма цими пунктами!

Якщо у вас уже збудований будинок і ви вирішили зайнятися його капітальним ремонтом, щоб приховати наявні недоліки, підрівняти стіни зовні, прибрати тріщини та інші дефекти, які залишили час, то вам необхідно підібрати правильний матеріал. Крім відновлення зовнішнього вигляду ви можете провести утеплення поверхні, для комфортнішого проживання. Залежно від ваших потреб, необхідно вибрати одну з двох типів штукатурки – фасадну, призначену для декору – декоративну або призначену для ремонту – ремонтну штукатурку.

Якщо вам потрібно лише прикрашати будівлю зовні без проведення ремонтних робіт, то ремонтна штукатурка знадобиться вам тільки для створення основи для декоративної. За цією простою логікою стає зрозумілим, що декоративна фасадна штукатурка є лише зовнішньою оболонкою, яка зміцнює основу і створює необхідний вам образ вашого житла.

На ринку будівельних матеріалів можна знайти велику різноманітність штукатурок. Але як визначитися з конкретною маркою та типом, що вибрати для обробки свого будинку? За своєю будовою та основою якість штукатурки діляться на обмежену кількість категорій, які ми зараз і розглянемо.

Типи та види фасадної штукатурки

  1. Фасадна штукатурка на силікатній основі – дуже поширений матеріал, термін служби якого на фасаді будівлі становить не менше ніж 15 років! Загалом цей термін становить близько 25 років. Ця штукатурка має відмінну пару та водопроникність, завдяки чому забезпечує деяку вентиляцію стінам. Так само вона відштовхує пил від поверхні, і будинок втрачає свій зовнішній вигляд набагато повільніше, ніж звичайний.
  2. Фасадна штукатурка з акрилу також має широке поширення на ринку матеріалів. Фасад, оброблений цим видом не потребуватиме коригування та ремонту років 20 – це середній показник. Головна перевага цієї штукатурки полягає в її еластичності, а це означає, що якщо по будинку підуть незначні тріщини, акриловий матеріал зможе їх самостійно приховати. Якщо це звичайно не розлом на півстіни. Акрилова штукатурка дуже добре дружить з пилом, тому якщо ваш будинок знаходиться в такому місці, можливо, варто задуматися про вибір іншого матеріалу для обробки.
  3. Силіконова декоративна штукатурка - найпопулярніший вид штукатурки, що купується на ринку будматеріалів. Особливість її полягає в її універсальності, вона включає всі властивості - ізоляційні, антистатичні, паропроникні на тому рівні, який дозволяє їй однаково добре справлятися з зовнішніми впливами, забезпечуючи максимум захищеності з усіх аспектів для поверхні.
  4.  Мінеральна декоративна штукатурка – лідер на російському ринку. Цей матеріал є максимально доступним для більшості людей, завдяки чому він і є найпопулярнішим. Ця штукатурка ідеально підходить як оздоблювальних робіт, і готується вона дуже просто і швидко – із звичайного цементно-піщаного розчину, але з використанням необхідних добавок. Мінеральна штукатурка є чудовим матеріалом, який має високу властивість теплоізоляції. Але не все так ідеально, як могло здатися на перший погляд. Незважаючи на свої переваги, цей вид штукатурки має один істотний недолік - порівняно невеликий термін служби. Для мінерального матеріалу цей термін коливається близько 10 років, що майже вдвічі менше в порівнянні з іншими матеріалами.

Застосування декоративної штукатурки для фасаду

Ремонтні штукатурки незамінні для вирівнювання фасаду будівлі та підготовки основи для нанесення декоративної. Декоративні штукатурки не потребують особливого опису, але варто зауважити, що на ринку будматеріалів їх дуже багато і всі вони коштують порівняно недорого. Найголовніше, що декоративні штукатурки здебільшого мають високу пластичність, завдяки чому їх можна наносити із застосуванням абсолютно будь-якого інструменту, аж до голих рук. Така властивість уможливлює реалізовувати будь-які ваші задуми в декорі будівлі – ви можете створювати будь-яку фактуру та рельєфний малюнок, які вам тільки вигадаються.

Зберегти та поділитися:


Читайте також:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *