Як вибрати кондиціонер для дому чи квартири?
Зміни клімату у світі призводять до того, що стовпчик термометра влітку дедалі частіше показує буквально аномальні цифри. Щоб не збожеволіти в задушливому приміщенні, необхідно обзавестися кондиціонером. Кліматичне обладнання швидко охолоджує повітряні маси та знижує температуру в кімнаті, а топові моделі додатково очищають повітря та насичують його корисними іонами. У цій статті поговоримо про те, як вибрати кондиціонер для дому, виходячи із низки важливих параметрів.
Зміст
Спліт-система чи мобільна установка?
Найпопулярнішими вважаються кліматичні спліт-системи. Такі пристрої складаються з двох блоків – зовнішнього та внутрішнього. Зовнішній блок вішається на вулиці та необхідний для забезпечення циркуляції повітряних потоків. Усередині розміщуються найгучніші елементи, тому в приміщенні робота техніки практично не чути. Внутрішній блок вішається на стіні (рідше на стелі), і безпосередньо охолоджує або обігріває приміщення. Спліт-системи відрізняються ергономічністю та зручністю, не «крадуть» корисний простір у приміщенні та розраховані на тривалу експлуатацію.
Якщо ви тимчасово винаймаєте житло, і немає можливості або бажання монтувати техніку, пошкоджуючи стіну, можна подивитися на мобільний кондиціонер. Він являє собою цілісну установку підлоги, всі частини якої розміщені в одному корпусі. Повітря, необхідне для охолодження конденсатора, забирається з приміщення і видаляється надвір через гофровану трубу. Мобільний кондиціонер можна брати з собою при переїздах, а також перевозити квартирою, охолоджуючи кімнати по черзі.
Інверторний чи звичайний двигун?
Розрізняють стандартні та інверторні компресори в кондиціонерах:
- Звичайні двигуни охолоджують повітря до заданої температури, після чого вимикаються. Повторне включення відбувається, коли повітря нагрівається +/- 5 градусів. Компресори «старт-стоп» вважаються застарілими через швидку зношування та високу витрату електроенергії. Єдиний плюс – низька ціна.
- працює безперервно. Спочатку двигун на повній потужності охолоджує повітря, після чого переходить на знижені обороти. Завдяки цьому температура в кімнаті не «скаче», тож у приміщенні зручно перебувати. Інверторні моделі виправдовують високу ціну енергоефективністю та зносостійкістю.
Яким має бути рівень потужності?
Чим вище продуктивність кондиціонера, тим більше за площею приміщення він здатний охолодити. Знайти оптимальний варіант дуже просто: потужність систем кондиціонування вимірюється у кБТЕ/год. 1000 кБТЕ/год необхідно, щоб охолодити кімнату 4 м2.
Якщо вітальня, де планується розмістити обладнання, має площу 16 м2, необхідно встановити кондиціонер потужністю 4000 кБТЕ/год. Чи розраховуєте, що прилад охолоджуватиме всю квартиру площею в 30 м2? Тоді вам знадобиться модель на 8000 кБТЕ/год.
Додаткові параметри
Нарешті, плюсом стане наявність у кондиціонері додаткових режимів:
- обігрів для підтримки температури взимку;
- антицвіль для попередження утворення грибка;
- вентиляція для активної циркуляції повітряних мас;
- осушення для зниження рівня вологості повітря;
- іонізація для дезодорування атмосфери;
- плазмова фільтрація для очищення повітря
Тепер ви знаєте, як вибрати кондиціонер для дому. Бажаємо приємних покупок!
Читайте також:
- Норкові шуби у світі моди: як вибрати та доглядати за шубою
- Як ефективно організувати корпоративне навчання: від тренінгів та семінарів до масштабних конференцій
- Бочка для меду: використання та рекомендації
- Віртуальний номер для WhatsApp: зручність, безпека та можливості
- Віртуальний номер телефону: Сучасне рішення для комунікацій