Кріплення гнучкої черепиці своїми руками

Битумна черепиця — сучасний покрівельний матеріал, що набирає популярності. Він є невеликими, легкими і гнучкими елементами черепиці. Вони виготовляються зі склополотна та бітуму.

Гнучка черепиця може неймовірно надійна, довговічна та красива. Її установка не забере у вас багато часу і вимагатиме від вас спеціальної підготовки.

Як відбувається монтаж м'якої покрівлі? Що цього потрібно? І які є нюанси?

Поговоримо у цій статті разом із експертами заводу з виготовлення покриттів для дахів Гепард!

Що потрібно для встановлення?

 • Виберете підходящі покрівельні матеріали для вашого будинку. На сьогодні існує кілька видів бітумної черепиці: звичайний, покращений (має найкращі характеристики) та модифікований (вищої якості). Їх вибір залежить від ваших цілей та завдань.
 • Також варто приділити особливу увагу вибору виробника. Тільки так ви зможете бути впевнені як сировина і дотримання всіх технік виготовлення.
 • Зберіть усі інструменти для встановлення: рулетка, олівець або ручка, ніж, шпателі, шуруповерти, шнур розмітки, молоток, герметик, саморізи для покрівлі, покрівельні цвяхи. А також підкладку, профілі, килим для розжолобка, бітумну мастику і аератор.

Монтаж бітумної черепиці

 1. Перед початком покрівельних робіт підготуйте основу. Гнучка черепиця монтується лише на суцільне гладке покриття. Ви можете вибрати як OSB-плити, так і дошки, фанеру.
 2. Постеліть матеріал підкладкою шорсткою стороною до верху по всій поверхні покрівлі з ухилом менше 20 градусів. Якщо ухил вашої покрівлі більше 20 – просто покрийте по периметру.
 3. Зафіксуйте шар підкладки цвяхами і загерметизуйте всі шви.
 4. Біля розжолобків підклад монтуємо наступним чином: розстеляємо його посередині між скатами, його кінці обробляємо мастикою, фіксуємо притискаючи, а також використовуємо цвяхи.
 5. Встановлюємо захисні планки для карнизу та боків даху. Фіксуємо їх використовуючи цвяхи або шурупи.
 6. Тепер переходимо безпосередньо до монтажу. Починаємо укладання з карниза поверх карнизної захисної планки. Не забудьте зняти захисну стрічку перед укладанням!
 7. Почніть із центру карниза, просуваючись все далі.
 8. Кожен наступний елемент щільно кріпіть до попереднього з обох боків.
 9. Переходячи до верхніх рядів, слідкуйте, щоб краї нової черепиці збігалися з верхніми краями нижньої.

Помилки при укладанні гнучкої черепиці

 • Найпоширеніша помилка – недотримання технології укладання, а саме температурного режиму. Запам'ятайте, укладання гнучкої черепиці проводиться тільки за сухої погоди і при температурі від 5 градусів.
 • Для того, щоб вся покрівля виглядала красиво і мала гарний колір без різких переходів, перед початком укладки розсортуйте елементи по стопках і беріть по черзі з кожної.
 • Правильно підбирайте довжину цвяхів. Так як якщо вони будуть надто довгими, то можуть вийти назовні. Короткі цвяхи не забезпечать належного скріплення.
Зберегти та поділитися:


Читайте також:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *