Мініатюрний сад у розбитому горщику
Що робити з розбитим горщиком? Не поспішайте його викидати, пропонуємо цікаву ідею як подарувати друге життя керамічним виробам та створити мініатюрний сад у розбитому горщику! Міні садівництво не втрачає актуальності та досить популярне як серед дачників, так і міських жителів. Маленькі сади для фей та гномиків красиво виглядають у саду, на клумбі у дворику, на балконі або підвіконні квартири, причому захоплення викликають не тільки у дітей, а й у дорослих.
Розбитий квітковий горщик дає можливість створювати різнорівневі рослинні композиції з використанням іграшкових меблів, будиночків, парканів, садових мешканців та інших декоративних елементів. З кількох горщиків можна створити ціле чарівне королівство, населене казковими істотами! До створення міні ландшафтного садка рекомендується залучати дітей.
Як зробити мініатюрний сад у розбитому горщику
Для того, щоб створити міні-сад, Вам знадобиться:
- один або кілька розбитих керамічних горщиків;
- грунт;
- каміння для декору та дренажу;
- рослини (мох, сукуленти, кактуси та інші);
- різні предмети для декору
Приготуйте горщик. Ви можете взяти цілий керамічний горщик і, якщо не шкода, відбити молотком частину стінки. Тим же молотком можна розбити уламок на дрібні частини для декоративного оформлення (наприклад, для створення сходів). Насипте на дно горщика дрібне каміння для дренажу, а потім ґрунт. Уламки кераміки укладає в землю ярусами, формуючи рельєф майбутнього казкового садка. Потім висаджуємо рослини, встановлюємо будиночки та інші елементи декору.
Рослини для мініатюрного саду в розбитому горщику
Зазвичай, мініатюрні сади в горщику роблять тематичними, наприклад, скеляста пустеля, альпійська гірка, тропічний ліс. Залежно від обраної теми можна використовувати різні рослини для композицій - кактуси та сукуленти, листяні та квітучі види, трави та мох. Бажано вибирати рослини з дуже низькою швидкістю росту, щоби зберегти зовнішній вигляд ландшафту. Крім цього, підбирайте рослини, невибагливі у догляді. Сад із сукулентних видів може прожити в розбитому керамічному горщику до 8 років, причому, крім досить рідкісного поливу, їм не потрібен особливий догляд. Рослин у саду не повинно бути дуже багато, головне в композиції – ландшафт та деталі.
Прекрасним вибором стане пахіфітум, хавортія, нертера, седум, еуфорбія, крассула, гелксина, гастерія, молодило, молочай, каменяломка, карликові кипариси, ялини, ялівець, мох-сфагнум та багато іншого.
Попередньо продумайте, де розташовуватиметься сад, з якого боку падатиме світло, а з якого — відкриватиметься вид на композицію. Для тінистої клумби в саду вибирайте листяні види, а для сухого та сонячного балкона – рослини пустель.
Читайте також: