Настінні підвісні полиці своїми руками: просто та стильно

Настінні полиці - практичне рішення для зберігання книг, улюблених дрібничок, кімнатних рослин і фотографій. Не обов'язково мчати до магазину та купувати дорогі фабричні полиці. За наявності простих інструментів можна зробити підвісні полиці своїми руками. Пропонуємо доступний майстер-клас з виготовлення лаконічних поличок для стіни.

підвісні полиці своїми рукамипідвісні полиці своїми руками

>>> Крок 1. Інструменти та матеріали.

Вам знадобляться:

  • дві дошки з ДСП (МДФ чи дерева) шириною 50-60 см та глибиною 30-40 см;
  • міцний шнур (білизняна мотузка);
  • дриль;
  • два металеві кільця;
  • ножиці;
  • опціонально - фарба.

>>> Крок 2. Готуємо дошки.

Бажано мати вже готові дошки із обробленими краями. Можливо, у вас залишилися такі від старого стелажу чи шафи. Можна з'їздити в найближчий будівельний супермаркет і придбати або замовити у майстра. Але можна і самостійно знайти потрібний матеріал і розпиляти дошки потрібного розміру. Обов'язково подбайте про те, щоб краї були добре зачищені та мали презентабельний вигляд. За бажання полиці можна пофарбувати або покрити лаком.

>>> Крок 3. Свердлимо отвори.

Для робіт з пилкою чи дрилем можна запросити чоловіка, сина, брата чи сусіда. Хоча просвердлити 4 отвори в дошці можна і самостійно, складнощів тут немає. Підберіть свердло потрібного діаметру (залежно від діаметра мотузки), за допомогою лінійки та олівця намітте місця для отворів (пам'ятайте, сім разів відміряй, один раз свердли!), підкладіть під дошку старе дерево і сміливо свердлить.

>>> Крок 4. Відрізаємо мотузку.

Полиці у нас будуть підвісні. Для кріплення однієї полиці на стіні знадобиться лише один гачок (цвях у крайньому випадку). Подумайте, на якій висоті розташовуватимуся полиці відносно один одного, прикиньте необхідну довжину мотузки. У цьому прикладі довжина кожної мотузки становить 1 метр. Для однієї полиці потрібно 2 шматки мотузки. Не забудьте, що потрібно залишити припуск на зав'язування вузликів. Відріжте мотузки і закріпіть на металевому кільці так, як показано на фотографії.

підвісні полиці своїми руками

>>> Крок 5. Закріплюємо мотузки на дошці.

Розділіть дві мотузки. Протягніть кожну через отвір у полиці і міцно зав'яжіть подвійним вузлом. На цьому етапі важливий момент – необхідно відрегулювати довжину шнурів і так зав'язати вузли, щоб полиця була горизонтальною, без перекосів!

підвісні полиці своїми руками підвісні полиці своїми руками

>>> Крок 6. Вішаємо підвісні полиці.

Вішаємо полиці на гачок, вбитий у стіну (або в стелю), розставляємо декор і милуємося результатом!

підвісні полиці своїми руками підвісні полиці своїми руками

Зберегти та поділитися:


Читайте також:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *