«Невидимий» дзеркальний паркан

Дзеркальний паркан – концептуальний дизайн американського дизайнера Елісон Шотц (Alyson Shotz) із Брукліна, Нью-Йорк. Огорожа із дзеркальною поверхнею створює видимість нескінченного ландшафту і при цьому практично непомітна, зливаючись з навколишнім простором. Тому такий паркан – досить небезпечний декор ділянки для тварин, птахів, дітей та неуважних дорослих. Якщо не знати, що перед тобою тверда поверхня, можна сильно вдаритися і отримати травму. Напевно, саме тому концепт так і залишається концептом, не набувши широкого поширення у приватних власників будинків та територій. Але ідея дуже цікава!

дзеркальний паркан

Дзеркальний паркан був встановлений у Нью-Йорку як художня інсталяція у рамках виставки Storm King Art Center у 2010-2012 роках. Незважаючи на зовнішній вигляд і очевидну назву, огорожа зроблена зовсім не з дзеркала. Основним матеріалом служить дерево і акрил, а поверхня, що відбиває, створена з листів відполірованого алюмінію. Здалеку зрозуміти, що це паркан практично неможливо. Під будь-яким кутом зору поверхня відбиває навколишній ландшафт – траву, дерева, небо… Здається, що це футуристичне силове поле, що охороняє територію, невидиме, але дієве.

дзеркальний паркан із алюмінію

Теоретично встановити на дачі таку арт-городу цілком можливо. Звичайне дерев'яне або металеве паркан необхідно покрити дзеркальним алюмінієм. Для цього потрібно буде спеціальною пилкою по металу нарізати з листа накладки на заборні планки. Думаю, що з таким завданням можуть упоратися і фірми, що спеціалізуються на виробництві металевого штакетника та інших видів огорож, як тут. http://www.zabor2000.ru/. Але чи доцільно встановлювати дзеркальний паркан у приватному будинку? На жаль, у вільному доступі немає статистики з Нью-Йорка про кількість постраждалих тварин та людей. Якщо взагалі хтось провадив такий облік.

дзеркальний паркан своїми руками дзеркальна огорожа Alyson Shotz дзеркальний паркан від Alyson Shotz паркан із дзеркальною поверхнею з алюмінію дзеркальна огорожа з алюмінію

Зберегти та поділитися:


Читайте також:

Одна думка про “«Невидимый» зеркальный забор”

  1. ТК

    Чудова ідея! Цікаво, наскільки такий паркан довговічний.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *