Книжкова полиця як мотузковий міст

Мотузкові мости часто асоціюються із захоплюючими пригодами, екстремальними походами, небезпекою та викидом адреналіну в кров. Таке сприйняття навіяне голлівудськими фільмами та туристичною рекламою про «найнебезпечніші місця у світі». Цей забавний мотузковий місток буде незвичайною полицею для пригодницьких книг, причому ви зробите її своїми руками.книжкова полиця у вигляді мотузкового мосту, ed lewis

На стандартних книжкових полицях необхідна точка опори для книг, що стоять, чи то бічна панель чи стіна, але ідея цієї гнучкої полички в тому, що «розслаблений» підхід стикає книги до середини, таким чином утримуючи їх на місці. Автор незвичайної ідеї книжкової полиці своїми руками Ed Lewis любить робити речі корисні і, водночас, незвичайні та кумедні. Причому ділиться зі світом детальною інструкцією, як це зробити.

Для створення мотузкової полиці знадобиться:

  • дошка або набір дерев'яних брусів (в даному прикладі взято панель Statlig Board з Ikea)
  • тримачі або кріпильні елементи для полиці (тут: Ekby Bjarnum з Ikea)
  • шнур (джгут, мотузка, корд, гумка)
  • сталеві шайби
  • пила
  • дриль

матеріали, необхідні для книжкової полиці

Якщо у вас немає готових брусків відповідного розміру, то розпиляйте дерев'яну дошку на рівні частини. Пам'ятайте головне правило: сім разів відміряй - один раз відріж! Зокрема, автору ідеї знадобилося 2 бруски шириною 6,35 см та 11 брусків шириною 5,08 см. Сама дошка повинна бути не дуже тонкою, не менше 2 см завтовшки.

бруски для книжкової полиці своїми руками

Далі потрібно просвердлити по дві дірочки в кожному бруску. Для цього Ed Lewis використовував настільний свердлильний верстат, за допомогою якого отвори на всіх деталях були на однаковій відстані. Якщо у вас немає такого інструменту - не біда, уважно відміряйте і позначте олівцем місце дірочки, а потім просвердлить, намагаючись тримати дриль строго перпендикулярно до землі.

бруски з дірочками, книжкова полиця своїми руками

Відріжте два шматки мотузки або корда, обпікніть запальничкою кінці для запобігання розсатуванню, просмикніть крізь перший брусок і зав'яжіть на кінцях міцним, надійним вузлом. Для додаткової безпеки, трохи розплавте вузол запальничкою і склейте його клейкою масою, що утворилася.

простягаємо мотузку через бруски

Протягніть шнур через усі шматки дерева, використовуючи шайби як розпірки.

шайби як розпірки

Закріпіть закінчення полиці в кронштейнах, в даному випадку використовувалися спеціальні утримувачі з Ikea.

тримачі полиці

Готово! Залишилося знайти гарне місце для книжкової полиці, прикріпити її до стіни та з почуттям задоволення відпочити після роботи із захоплюючою книгою, яку ви, звичайно ж, поставите після прочитання на нову мотузкову полицю!

Зберегти та поділитися:


Читайте також:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *