Сонечка: садові скульптури своїми руками

Напевно, кожен з нас у дитинстві тримав сонечко на долоні і співав пісеньку «Сонечко, полети на небо…». Ці чарівні та милі жучки, мабуть, найвідоміші та найулюбленіші комахи, які асоціюються з чимось приємним і добрим.

Сонечка - дуже важливі помічники в боротьбі з ненажерливою попелицею в саду. Варто лише створити сприятливі умови для життя жучків у саду — і вони залишаться надовго, рятуючи рослини від шкідників. Тому дуже в тему буде зробити садові скульптури своїми руками у вигляді сонечок!

садові скульптури своїми руками у вигляді сонечок

Дизайнер Діна Фрід і малює, і вишиває, і робить вироби, але особливу популярність завоювали її мозаїчні роботи та скульптури. Такі прикраси для саду чудово виглядатимуть на дачі, у дворі заміського будинку, а головне, такі скульптури з мозаїкою ви можете зробити своїми руками!

Для роботи Вам знадобиться:

  • старий футбольний м'яч чи інша форма у вигляді півсфери;
  • цемент, пісок;
  • плитковий клей;
  • олівець чи куточок;
  • керамічна плитка червоного та чорного кольору;
  • плиткоріз;
  • затирання;
  • силер (водовідштовхувальний засіб).

Як зробити садові скульптури своїми руками із цементу

Основа сонечка у формі півсфери робиться таким чином: потрібно розрізати навпіл старий футбольний м'яч, витягнути ніпель, покласти на дно поліетиленовий мішок і залити розчин бетону (1 частина сухого цементу до 3 частин піску, розвести водою до консистенції густої сметани).

садова скульптура своїми руками із цементу

Для кращого зчеплення можна покласти шматок металевої сітки. Щоб не утворилися пролежні на дні основи, форму з розчином покладіть у круглу миску чи поглиблення у землі. Коли бетон застигне, акуратно витягніть його з форми та звільніть від целофану. Мішок утворює безліч складок, а подекуди може навіть застигнути в розчині.

заготівля для садової скульптури своїми руками

На таку основу мозаїка не ляже. Намагайтеся очистити заготовку від залишків поліетилену. Потім приготуйте густий розчин із цементу, піску та плиткового клею та обмажте їм напівсфери, руками формуючи гладку поверхню. Дайте заготовкам висохнути.

садові культури своїми руками сонечок

Простим олівцем, крейдою або вугіллям розмітте мордочку жучка, крила та цятки.

садова скульптура своїми руками у вигляді сонечка

Фрагменти для мозаїки наріжте плиткоріз зі звичайної керамічної плитки потрібного кольору. Перед тим, як клеїти, продумайте розташування фрагментів, спрямованість, поєднання.

фрагменти мозаїки для садової скульптури сонечка

І потім сміливо клейте на плитковий клей, затираючи сірою або чорною затіркою. Очі можна зробити зі скляшок.

мозаїка "Сонечко" Діна Фрід

Готову садову скульптуру добре вимийте, дайте висохнути, а потім покрийте рідким силером (засіб, що оберігає від потрапляння вологи). Половинки м'яча можна використовувати для наступних ваших шедеврів декору саду. Форма напівсфери чудово підійде для того, щоб зробити садові скульптури своїми руками у вигляді черепахи, грибів, парасольок та різних жучків!

Для мозаїки садових скульптур можна використовувати дешеві керамічні плитки, а для декору підлоги чи стін в інтер'єрі зверніть увагу на плитку Giaguaro Mask від Roberto Cavalli http://www.gra-nit.ru/italiya/roberto-cavalli/giaguaro-mask/, візерунок якої імітує леопардовий принт.

Зберегти та поділитися:


Читайте також:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *