Критерії вибору та сфери застосування будівельного піску на приватній ділянці

Пісок – один із найважливіших будівельних матеріалів, який застосовується на різних етапах будівництва від закладки фундаменту та підготовчих робіт до декору та ландшафтного дизайну.

Як матеріал природного походження, який можна добути своїми руками, пісок використовувався для будівництва з давніх-давен.

Сьогодні купівлю піску для будівельних робіт можна оформити навіть онлайн, не виходячи з дому, наприклад, на сайті «Петраграніт» (https://nerudbud.com.ua/nasha-produkciya/pesok/stroitelnyj-pesok/). Компанія реалізує якісні сипучі будматеріали, які можна замовити з доставкою додому або забрати покупку самостійно у точках самовивезення.

Види будівельного піску

За своїм походженням матеріал ділиться на кілька видів:

  • Кар'єрний - видобувається промисловим способом у кар'єрах. Відрізняється низькою вартістю та змішаним складом (залежно від місця видобутку, можуть бути домішки глини, щебеню, землі тощо)
  • Річковий – найзатребуваніший і найдорожчий вид піску завдяки його чистоті. Рух води в річці природним способом позбавляє пісок зайвого сміття і домішок, а також шліфує його.
  • Сіяний - Перед продажем його просівають через спеціальні сита, щоб позбавити від великого сміття та каміння.
  • Митий - промивання піску дозволяє позбутися домішок і сміття, в результаті чого матеріал набуває характеристик цінного річкового піску.

Сфери використання

У приватному господарстві пісок є незамінним матеріалом, який потрібен як на етапі будівництва будинку та облаштування прибудинкової території, так і надалі для догляду за ділянкою та вирішення безлічі побутових завдань.

Створення доріжок та дворового покриття

Будівельний пісок використовується як підкладка при укладанні тротуарної плитки та бордюрів на прибудинковій території.

Дренаж

Якісний пісок без глинистих і земляних домішок має відмінну пропускну здатність, завдяки чому може використовуватися як дренажний шар.

Експерти рекомендують вибирати для цієї мети чистий пісок середньої чи великої фракції.

Бетонні конструкції та цементні суміші

Пісок використовують як основний складовий матеріал для створення бетонних конструкцій (фундаментні блоки, залізобетонні конструкції) та цементних сумішей (будівельна суміш для кладки цегли, зовнішня штукатурка).

Ландшафтний дизайн

Залежно від свого походження, хімічного складу та наявності тих чи інших мінеральних домішок (кварц, алюміній, вапняк, метал тощо) цей матеріал може мати різну текстуру та забарвлення. Завдяки цьому, пісок можна використовувати у ландшафтному дизайні для зонування ділянки та прикраси клумб.

Побутові потреби

У приватному господарстві пісок може стати в нагоді для посипання доріжок у разі ожеледиці, створення земляних сумішей для посадки рослин, облаштування дитячої пісочниці тощо.

Зберегти та поділитися:


Читайте також:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *