Східні килими в інтер'єрі
Килими давно стали важливою та ефектною декоративною деталлю затишного інтер'єру. Крім естетичної функції, килимові покриття забезпечують додаткову звуко-і теплоізоляцію, а також мають чудові тактильні характеристики. Саме тому багато хто не уявляє собі комфортний інтер'єр без м'якого килима, яким так приємно ходити босоніж.
Минули часи, коли наявність килима в будинку вважалося старомодним. Багато дизайнерів відводять килиму центральне місце в декорі інтер'єру, до того ж сьогодні існує величезний вибір килимових покриттів будь-якого стилю і на будь-який смак від суворої класики до ультрасучасних арт-об'єктів. Але сьогодні поговоримо про фаворитів та родоначальників килимових покриттів. Як виглядатимуть традиційні східні килими в інтер'єрі сучасної квартири?
Килим - один з найдавніших пристроїв для прикраси та утеплення будь-якого житла - від юрт кочових народів до розкішних залів імператорських палаців. Історія тканинних полотен сягає корінням у далекі часи. Найдавніший зберігся килим із Центральної Азії датується V ст. до н.е., але за фресками і зображеннями, що дійшли до нас, відомо, що подоби килимів виготовлялися набагато раніше — у XVI — XV ст. до н.е.
Багато століть і навіть тисячоліття килими були ознакою достатку та соціального становища власника, втім, це твердження найчастіше вірне і зараз. Вважається, що батьківщиною килимів була Персія. Саме там, за легендою, для царя Хосрова I був витканий приголомшливий килим із золотих ниток, інкрустований дорогоцінним камінням.
З давніх-давен саме Схід був законодавцем мод і головним постачальником килимів у всьому світі. Дивовижні шовкові килими з Кашміру, вовняні килими з Ірану, Туреччини та Пакистану прикрашали підлогу та стіни будинків далеко за межами Азії. Тільки XIX — XX ст. конкуренцію східним виробам килимарства змогли скласти виробники Європи та Китаю.
Сьогодні вибір різних східних килимових покриттів вражає уяву: вовняні та шовкові, кашмірські та іранські, ворсові та безворсові, із суворим геометричним орнаментом або ажурними рослинними віньєтками.
Зміст
Традиційні східні килими в інтер'єрі
Східні килими стелять на підлогу і вішають на стіни багато дизайнерів інтер'єрів та декораторів у своїх проектах. При цьому інтер'єр далеко не завжди виконаний в етнічному стилі – індійському чи марокканському. Традиційні килими Сходу взагалі можна назвати найбільш універсальними серед килимових покриттів. Їх можна використовувати практично в будь-якому інтер'єрі, від класики до модерну, але при цьому потрібно ретельно підбирати орнамент, колірне рішення, матеріал та композиційне місце у приміщенні.
Здається неймовірним, але східні килими можуть дуже гармонійно виглядати в індустріальних чи лофтових просторах, у квартирі скандинавського чи мінімалістського стилів, навіть металевий хай-тек перські килими можуть лише підкреслити та прикрасити. Звичайно, це не означає, що будь-який палас зі східним орнаментом підійде до будь-якої обстановки, все ж таки потрібно враховувати такі загальні моменти.
Одна колірна чи стилістична тема
Щоб вовняний килим зі східним орнаментом виглядав гармонійно в інтер'єрі, підтримайте його різними деталями і невеликими аксесуарами навколо. Можливо два варіанти використання такого прийому — домінуючий колір або повторення орнаменту. Якщо килим має яскраво виражений головний колір або переважна гама, то підберіть до нього аксесуари наближених тонів, можна монохромні або з обмеженою кількістю кольорів, що використовуються. Це можуть бути дивані подушки, вази, серветки, абажури світильників.
Повторення орнаменту і стилістики — складніший варіант, оскільки швидше за все важко буде знайти відповідні деталі з тим самим чи схожим візерунком. У цьому випадку можна вишити орнамент своїми руками на декоративних подушках або скатертинах, намалювати картини або прикрасити стіни фотографіями фрагментів цього ж чи інших килимів. Цей декоративний прийом можна використовувати в інтер'єрах кантрі, мінімалізму, класики.
Контраст
Виразно і яскраво виглядатиме східний килим в інтер'єрі нейтральних тонів: сірий, білий, бежевий. В принципі, колірне рішення не обов'язково має бути нейтральним, але бажано монохромним. На тлі різнокольорових стін і великої кількості квітчастої обробки килим загубиться або, що ще гірше, внесе в інтер'єр елемент нагромадження та перенасиченості. Якщо в приміщенні більше немає речей, що привертають увагу, то покриття підлоги зі східним орнаментом стане центральним елементом, візуальним центром простору, навколо якого будується композиція. Такий прийом добре працює в інтер'єрах скандинавського стилю, де переважає білий колір. Яскравий килим ніби вдихає життя у безлику світлу обстановку.
Стиль без правил - еклектика
Чимало відомих дизайнерів вважають еклектику невичерпним джерелом творчості та натхнення. Для еклектики характерно змішання, здавалося б, несумісних речей, поєднання різних стилів, аксесуарів та матеріалів. Кажуть, що для цього стилю інтер'єру правил не існує, але все ж таки варто обмежувати змішання стилів, близьких за характером, наприклад, лофт і кантрі, класика та бароко.
У таких інтер'єрах будь-який східний килим буде виглядати органічно й у тему. Але навіть тут не потрібно створювати хаос із безладного нагромадження різноманітних деталей та орнаментів. Грамотно збудована еклектика - лише той дизайн інтер'єру, в якому гармонійно вживаються не більше трьох стилів, об'єднаних загальною стилістикою, цільною архітектурою, єдиною гамою кольорів або фактурою. І килим зі східним орнаментом може стати таким центром, що об'єднує.
Поєднання з меблями та стінами
Завдяки художньому оформленню, східний килим має чудову особливість поєднуватися з різними фактурами, матеріалами та фарбами. На тлі хромованих меблів стилю хай-тек килим в холодних тонах зі строгим геометричним орнаментом буде виглядати природним доповненням, в квартирі-студії стилю лофт рудо-коричневий з абстрактними лініями килим прикрасить цегляну стіну, а в приміщенні залізні труби і дроти, що переплітаються. Поруч із традиційним килимом шикарні меблі будуть виглядати більш стриманими, а прості дерев'яні стануть цікавішими і помітнішими.
Вибір місця
Уважно поставтеся до місця розміщення східного килима. Якщо ви придбали безворсовий палас заводського виробництва, його цілком доречно постелити в передпокої або у вітальні на прохідному місці. Якщо ж ви придбали справжній виріб ручної роботи, що є шедевром килимового мистецтва, то відведіть такому килиму почесне місце з дорогами (у зоні відпочинку), що мінімально проходять по ньому, або прикрасьте їм стіну. У такому разі ексклюзивні килими прослужать у рази довше. Якщо Ви спочатку будуєте композицію інтер'єру навколо килима, його місце — в центрі приміщення.
Читайте також: