Способи укладання ковроліну

М'який килимовий підлога в житловому або офісному приміщенні створює затишну, безтурботну обстановку. По ковроліну приємно ходити: він не холодить навіть босих ніг, що дуже важливо у квартирах, де живуть маленькі діти. Покриття представлене у різноманітті фактур та забарвлень, що підтримує статус популярності ковроліну. Матеріал може відповідати різним споживчим запитам, тому підходить для будь-якого інтер'єру.

Принципи укладання ковроліну

Ковролін відрізняється за фактурою: полотна виготовляються з коротким і довгим ворсом, петлями та бархатистими волокнами, рельєфною або гладкою поверхнею. На полотнах зустрічаються різні малюнки: однотонні або з імітацією килимового покриття, авангардні або класичні композиції. Особливості ковроліну дозволяють йому триматися на п'єдесталі популярних підлогових покриттів.

Як правило, із укладанням настилу не виникає труднощів. Якщо у вас є під рукою потрібний інструментарій та необхідні навички, монтаж вдасться зробити самостійно. Спочатку слід виконати підготовку основи – вирівняти базову підлогу. Ковролін виявить перепади висот, западинки та інші дефекти. Особливо їх помітно на однотонній велюровій поверхні.

Другою важливою умовою називають сухість та чистоту підлоги. На вологій площині клей не зможе зафіксуватись, до того ж можливий ризик появи плісняви. У випадку зі сміттям — його дрібні частини будуть видно на покладеному ковроліні як горбки.

Основні способи укладання

Ковролін зазвичай випускається та транспортується рулонами, так що до початку монтажних заходів його потрібно розпрямити. Полотно розстилають на рівній підлозі і залишають, щоб воно "відлежали" під власною вагою. Після цього матеріал підрізають відповідно до площі кімнати.

Ковролін укладають такими способами:

  1. У розстил - без клеючої речовини та кріплень. Покриття просто розстилають по підлозі і дають розгладитись під власною вагою. Але вказана техніка підійде лише для компактних приміщень, де коштує багато меблів (наприклад, спальня). Ковролін для монтажу має бути цілісним.
  2. На подвійний скотч. Липка стрічка застосовується замість клею, її приєднують до ковроліну у формі решітки (крок – не більше 50 см). Якісний скотч гарантує надійну фіксацію.
  3. На клей. Спосіб актуальний у приміщеннях з високими навантаженнями та прохідністю. Найчастіше використовується при укладанні підлоги в офісах.
  4. Еластична (Зі спеціальними кріпильними елементами). Метод рекомендований у тих місцях, де потрібно часто міняти килимове покриття (наприклад, готелі).

Ковролін є тим покриттям, яке подарує вам тишу та комфорт завдяки здатності поглинати звуки та вібрації.

Зберегти та поділитися:


Читайте також:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *