Як правильно вибрати праску? Що потрібно знати покупцю?
Зараз важко уявити домашній побут без праски. Цей побутовий прилад є у кожному будинку. Але вічного нічого не буває. Цей різновид побутової техніки теж не став винятком. Вона теж вимагає заміни з різних причин: вихід з ладу, оновлення домашнього «парку побутової техніки», або покупка першої у своєму житті праски. Здається, що тут такого – прийшов, купив і користуйся, це ж лише праска, але все не так просто. Модельний ряд і кількість виробників цього виду побутової техніки зростає з неймовірною прогресією. Ось тут і постає питання. На які характеристики варто звертати увагу і що потрібно знати про праски.
Зміст
Види прасок
Праски можна поділити на три види:
- Без парогенератора.
- З парогенератором.
- Парові станції.
Перший тип, це найпростіші праски. Функція пароутворення у них відсутня. Якщо потрібно погладити складну тканину, доведеться використовувати тонку мокру марлю. На вітрині магазину такий товар трапляється рідко.
Основне виробництво стрімко нарощує випуск прас із функцією пари, а також можна купити парову праску для вертикального прасування. На таких прасках встановлений резервуар для води та парогенератор, який перетворює рідину на пару. Ефект від прасування таким видом прасок, набагато ефективніший, ніж у звичайних. Попит на такі моделі дуже високий.
Третій тип оснащений відокремленим резервуаром для води. Він має великий обсяг. Пара утворюється в резервуарі, після чого надходить у праску по шлангу. Гладити таким агрегатом можна швидко та без втрати якості. Без мінусів і тут не обійшлося. До основних їх відносять високу вартість і значний розмір на відміну класичного варіанта. Для будинку достатньо вибрати звичайну парову праску. Станція буде більш актуальним вибором для швейних ательє та пралень.
Види підошв
Найчастіше праску вибирають на вигляд, забувши про те, що вона призначена для прасування. Отже, зовнішній вигляд можна відсунути на другий план, а ось розібратися із підошвою варто. При виробництві застосовують різні покриття з різних матеріалів:
- 1. Алюміній;
- 2. Нержавіюча сталь;
- 3. Кераміка;
- 4. Титан;
- 5. Тефлон.
Гідність та недоліки покриттів
Нержавіюча сталь зустрічається на недорогих прасках. Підошви з такого матеріалу непогано ковзають по тканині, практичні та надійні. Мінус такої підошви, згодом вона почне пригоряти. Після чого її доведеться регулярно чистити.
Підошви з алюмінієвим покриттям встановлюють на праски з невисокою вартістю. Нагрівається така поверхня практично відразу після включення приладу в електричну мережу, але й остигати вона буде швидко. Такий вид підошви легко піддається деформації, в процесі використання починають з'являтися виїмки. Після чого дбайливо погладити річ не вийде. Служать такі праски, недовго.
Підошва з керамічним покриттям чудово справляється з будь-якою тканиною. Навіть якщо через необережність порушити температурний режим праски, прилипати до матеріалу така підошва не буде. Кераміка боятися ударів. Воно відколюється. При правильній експлуатації така поверхня служить дуже довго.
Підошви з тефлоновим покриттям, добре розгладжують речі. Вони легко піддаються пошкодженню у вигляді подряпин. Якщо в будинку багато речей із блискавками та великою кількістю ґудзиків, цей варіант можна не брати до уваги.
Титанове напилення на підошву виробники стали наносити зовсім недавно. Вона стійка до подряпин, добре взаємодіє з тканиною, довговічна. На тлі всіх позитивних якостей не обійшлося без мінусів. Довго остигають, і відрізняються від моделей з іншим типом підошв високою вартістю.
Також до деяких моделей додають додаткову насадку для підошви. Її призначення, це прасування тонких тканин. Хороша праска повинна мати підошву великої площі. Відстань між ґудзиками, манжети, коміри зручно гладити праскою, із гострою формою носика.
Добре, коли підошва праски має велику кількість отворів для подачі пари. Пара більш рівномірно розподілятиметься якщо на ній є жолобки.
Що треба знати про потужність?
Прийнято розділяти праски за потужністю на три типи:
- Відмінно впоратися з легкими сукнями та футболками, дорожні праски. Вони мають потужність до 1500 Вт. Маленький розмір. Вигладити такими моделями рушник та постільна білизна практично неможливо. Це напевно гарний вибір для любителів подорожей.
- Звичайні речі, якщо вони навіть трохи пересушені з легкістю можна прасувати прасками, потужність яких становить 1600-2000 Вт. Ці моделі, підійдуть тим, хто гладить час від часу.
- Якщо в сім'ї часто гладять, треба вибирати праски з потужністю від 2000Вт. Моделі з такими показниками потужності вважаються професійними.
На що ще звернути увагу?
Зрозуміло, що основні параметри, це потужність, зручність, функціонал, підошва та матеріал з якого вона виконана. Але не варто упускати з виду і наступні параметри:
- Сильні складки складно розгладжувати легкою праскою. Найкращим рішенням буде праска вагою 1,5 кг.
- Моделі з вагою понад 2 кг, стомлюють руки.
- Краще вибирати таку праску, де кріплення шнура зроблено на шарнір.
- Глажка буде зручною, у тому випадку, якщо довжина шнура не перевищує 2 метри.
- Бажано щоб ручка праски була прогумованою, інакше праска може ковзати в руці.
- Резервуар для води має бути прозорим. Це допоможе контролювати рівень води. Добре, коли обсяг резервуара не менше 200-300 мл, його не потрібно часто заповнювати.
Вартість прасок може бути різною. Все залежить, від функціоналу, виробника, потужності, підошви та безлічі інших параметрів. Не завжди дорога праска стане правильним вибором, якщо її функціонал буде задіяний щонайменше.
Читайте також:
- Норкові шуби у світі моди: як вибрати та доглядати за шубою
- Як ефективно організувати корпоративне навчання: від тренінгів та семінарів до масштабних конференцій
- Бочка для меду: використання та рекомендації
- Віртуальний номер для WhatsApp: зручність, безпека та можливості
- Віртуальний номер телефону: Сучасне рішення для комунікацій