Що зробити із глобуса: кілька креативних ідей
Історія глобуса (від латинського globus – «куля») налічує кілька тисячоліть. Насилу віриться, проте перша модель глобуса була створена близько 150 г до н.е. давньогрецьким філософом Кратетом Малльським. Сучасні глобуси бувають різних розмірів та типів, від простеньких пластикових моделей Земної кулі до високотехнологічних цифрових відеоглобусів небесної сфери та інших планет. Але що робити, якщо ваш старий глобус вже давно не використовується в навчанні дітей, набрид, займає місце і припадає пилом десь на полиці? Що зробити із глобуса? Не поспішайте його викидати, адже можна зробити своїми руками оригінальний цікавий виріб, який не тільки прикрасить будинок, але й виконає функціональне призначення. Такі handmade дрібниці привносять в дизайн інтер'єру трохи тепла, затишку, романтики та спогадів про подорожі. Найпоширенішим варіантом творчої переробки глобуса є створення географічного абажура для підлогового, настільного або стельового світильника. Можна використовувати як одну півкулю, так і всю кулю. За бажання краю півкулі можна прикрасити тасьмою або придумати ще якийсь декор.
Глобуси-абажури чудово поєднуються з географічними картами на стінах чи іншою атрибутикою подорожей. Наприклад, торшер з таким абажуром гармонійно виглядатиме поряд зі стелажом, де знаходиться колекція сувенірів з різних країн. Звичайно, інтер'єрні вироби з глобусів завжди добре вписуватимуться в інтер'єр дитячої кімнати.
З півкулі глобуса і годинникового механізму легко зібрати своїми руками настінний годинник.
Оригінальною ідеєю є зробити з моделі Земної кулі «дошку» для записів крейдою. Це легко зробити, просто пофарбувавши глобус спеціальною грифельною фарбою.
Дерев'яний ящик, друга невикористана півкуля, аплікація з газетних вирізок — і в результаті вийде оригінальна композиція на стіну, яку можна подарувати коханій людині як подарунок.
Що ще зробити з глобуса? Інтер'єрна чаша для сухостію, фруктів або дрібних предметів – просто, швидко та своїми руками. Така чаша підтримає загальну тему декору інтер'єру, пов'язаного з картами та глобусами.
Ну а якщо в школі неподалік викинули на звалище з десяток глобусів — ще одне забавне ним застосування! Географічні сніговики порадують дітлахів і взимку, і влітку!
Джерело: http://leo-gk.com/
Читайте також: