Що зробити зі старих дверей?

Без дверей не обходиться жоден будинок, квартира чи інше приміщення. Зараз багато хто ставить нові, сучасні вхідні та міжкімнатні двері, але куди подіти чи що зробити зі старих дверей? Крім очевидного рішення - викинути, дизайнери та умільці пропонують безліч оригінальних прикладів перетворення непотрібних дверей на декоративний елемент інтер'єру з цілком функціональними завданнями.

Для оформлення інтер'єру можна використовувати двері з будь-якого матеріалу та в будь-якому стані – дерев'яні чи металеві, антикварні чи оновлені, суцільні чи з віконцями тощо. Основне завдання – правильно обіграти новий елемент та гармонійно вписати його в інтер'єр. Якщо двері прожили довге життя, на них є потертості, подряпини та тріщини, то рекомендуємо її не шліфувати і не фарбувати. Навпаки, постарайтеся посилити ефект старовини, підкреслити природні нерівності та шорсткості. Такі вінтажні двері зі своєю історією чудово виглядатимуть навіть у сучасному інтер'єрі. Отже, що зробити зі старих дверей?

1. Старі двері як рама для картин і фотографій

Непотрібні дерев'яні двері можна використовувати як виставковий майданчик для фотографій, картин або записочок. Для цього добре підходять французькі двері зі скляними вставками або суцільні дерев'яні, але з різьбленими прямокутниками на поверхні. Двері як рами можна як просто притулити до стіни, так і прикріпити горизонтально.

використання старих дверей як рами для записок

старі двері як рама для картин

старі двері як рама для записочок

використання старих дверей як обрамлення для фотографій

рама для фотографій - що зробити зі старих дверей

Ще варіанти використання старих дверей як обрамлення.

2. Що зробити зі старих дверей – полиці та стелажі.

Набийте на старі дерев'яні двері полички, таким чином вийде простий стелаж своїми руками.

що зробити зі старих дверей - полиці та стелаж

Дуже цікаве рішення – перетворити двері на кутову полицю. Для цього доведеться дерев'яну стулку розпиляти на дві частини та скріпити за допомогою металевих куточків. Полиці у формі сектора чи трикутника завершать виріб.

кутова полиця своїми руками зі старих дверей

А на кухні старі двері можна підвісити над кухонним островом і використовувати як полицю для каструль, сковорідок та іншого посуду.

що зробити зі старих дверей – полиці на кухні

3. Що можна зробити зі старих дверей – ширму!

Якщо ви міняєте вдома усі вхідні або міжкімнатні двері на нові, то зі старих зробіть ширму для зонування простору. Двері між собою з'єднуються за допомогою дверних петель, тому ширму можна складати як гармошку.

що зробити зі старих дверей – ширма

ширма своїми руками зі старих дверей

Ширму можна встановити не лише вдома, а й у саду, наприклад, щоб відгородити простір для відпочинку чи закрити подвір'я від цікавих очей сусідів.

що зробити зі старих дверей – ширма

4. Підголів'я ліжка зі старих дверей

Що можна зробити зі старих дверей - узголів'я ліжка! Дві двері можна поставити вертикально в узголів'ї або одну двері покласти горизонтально.

що зробити зі старих дверей - узголів'я ліжка

узголів'я ліжка з двох старих дверейщо зробити зі старих дверей

5. Стіл зі старих дверей

Перетворіть старі двері на унікальний стіл, журнальний, обідній або робочий. Для цього необхідно встановити двері на ніжки як стільницю. Декілька ідей як зробити великий стіл зі старих дверей - Читайте за посиланням.

великий обідній стіл зі старих дверей

масивний стіл зі старих дверей

Можна також своїми руками зробити невеликий журнальний столик із дверей. Двері необхідно розпиляти на три частини - стільницю та дві ніжки. Для більшої стійкості та зручності також можна прикріпити полицю між ніжками.

журнальний столик своїми руками зі старих дверей6. Декоративні панелі для стін зі старих дверей

 Ну а якщо вам пощастило зібрати у знайомих та незнайомих людей багато дерев'яних дверей, стулок, хвірток та воріт, то можна ними повністю оформити стіну! Такий варіант обробки більше підійде для дачі або заміського будинку.

що зробити зі старих дверей – панелі на стіни

Зберегти та поділитися:


Читайте також:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *