Як вибрати розмір килима?

Килим - важливий елемент інтер'єру, який відмінно зонує простір, робить атмосферу в будинку більш затишною і розслабленою, дуже впливає на інтер'єр в цілому. Тому при виборі килима (як, втім, будь-якого аксесуара або елемента обстановки) необхідно враховувати купу факторів. Сьогодні поговоримо про те, як підібрати правильний розмір для підступ у вітальні чи спальні.

Як вибрати розмір килима?

Одна з головних функцій килима – зонування простору. При виборі потрібно враховувати площу підлоги, які меблі будуть стояти в тій чи іншій зоні, а також дотримуватися зв'язку та балансу між усіма елементами інтер'єру та зонами.

Перш, ніж вирушати в магазин, намітте місце в кімнаті для килима малярським скотчем і уявіть, як він виглядатиме щодо ваших меблів. Як правило килими пропонуються у стандартних розмірах 1,2 на 1,8 м або 1,5 на 2,1 м, а також у великому розмірі 1,8 на 2,7 м та екстравеликому 2,4 на 3 м або 2,7 на 3,6 м-коду.

Якщо складно прийняти рішення, який розмір вибрати, завжди вибирайте той, який більший за розміром. Маленький килим важко змусити виглядати солідно чи затишно на великій площі.

Килим у вітальні

як вибрати розмір килима для вітальні

Якщо вітальня простора, краще вибрати килим великого або екстравеликого розміру. Це залежить від площі кімнати та фінансової спроможності.

Маленький килимок буде виглядати курким і безглуздим, краще вже тоді обійтися без нього. Великий килим розташуйте так, щоб краї його трохи заходили за передні ніжки меблів. У такий спосіб ви візуально зв'яжете меблі та килим у єдину зону відпочинку. Якщо є можливість придбати екстравеликий килим – купуйте сміливо! Такий килим, крім зонування, дає можливість дітям або гостям розташуватися прямо на килимі, а зона відпочинку набуває неймовірного затишку та м'якої чарівності.

Для великої вітальні підійдуть килими 1,8 на 2,7 м або 2,4 на 3 м. Для маленької – стандартні 1,2 на 1,8 м або 1,5 на 2,1 м.

У маленькій вітальні вибору у вас особливо немає, розмір килима буде стандартним або навіть менше, але при цьому намагайтеся дотримуватися тих самих правил розміщення килима, що і для просторої кімнати: краї килима повинні злегка заходити за передні ніжки м'яких меблів.

У вузькій кімнаті у вас, скоріш за все, стоїть довгий диван. У такому випадку буде ідеально, якщо диван на всю довжину стоїть на килимі, а ще невелика ділянка килима збоку буде вільною.

Килим у спальні

як вибрати розмір килима для спальні

Багато хто любить застелити килимовим покриттям всю підлогу в спальні. Насправді, один килим під ліжком виглядатиме більш стильно та естетично.

Розмір килима залежить від площі спальні, зокрема – від площі приліжкової зони. Не потрібно намагатися застелити килимом всю зону навколо ліжка. Добре, якщо тумбочки біля узголів'я стоятимуть на підлозі, біля краю килима, а сам килим буде покривати мінімум 50 см підлоги з кожного боку і торця ліжка.

Комод і шафа в спальні краще розміщувати на підлозі, без килимового покриття. Якщо у вас в спальні є туалетний столик, трюма з дзеркалом, то цю зону «жіночої краси» краще зонувати окремо, невеликим круглим килимком або обійтися без нього.

Для двоспального ліжка мінімальний розмір килима – 1,5 на 2,1 м, але за можливості вибирайте килим 1,8 на 2,7 м.

За матеріалами порталу: comfort-room.com.ua — широкий вибір килимів та килимових виробів у Києві!

Зберегти та поділитися:


Читайте також:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *