Що таке винесення меж ділянки та навіщо вона потрібна?

Купівля дачної ділянки - важлива подія, яка порадує кожну господарку.

На відміну від квартири, в будинку можна реалізувати безліч цікавих ідей, а вже двір і справжнє джерело можливостей. Різноманітні альтанки, альпійські гірки, стежки та інші елементи декору допоможуть перетворити звичайну дачу на райський куточок.

Але перед облаштуванням ділянки необхідно залагодити всі формальності. Особливо це актуально для тих, хто отримав дачу як спадок або зовсім допомагає старим батькам. У таких ділянок нерідко порушені чи стерті розмежувальні лінії із сусідами. Щоб уникнути різних непорозумінь, необхідно провести винесення меж ділянки.

Визначення процедури

Під виносом кордонів розуміється комплекс заходів, під час яких фахівець визначає місце розташування міток та межових знаків конкретних ділянок. Якщо межовий знак (спеціальний кілок, що позначає кінець одного земельного наділу та початок іншого) зник або зламаний, фахівець встановлює новий. Перевірки та нове межування відбуваються з урахуванням даних про ділянку, що виходять за кадастровим номером.

Саме слово «винос» з'явилося в терміні, тому що після закінчення всіх перевірок фахівець виносить дані щодо земельного наділу в натуру. Визначення кордонів відбувається як у папері з правкою відповідних документів, якщо рельєф змінився, і території.

Коли потрібно винесення кордонів

Існує певний перелік ситуацій, коли без винесення кордону ділянки в натуру не можна обійтися. Зазвичай фахівця викликають, якщо потрібно:

  • оформити офіційні документи про власність, провести угоду купівлі-продажу чи інші дії із землею;
  • збудувати якусь капітальну будівлю, для зведення якої потрібні дозвільні документи;
  • оформляється дарча або заповіт і власник не хоче, щоб спадкоємці зіткнулися з проблемами, що стосуватимуться їх нової власності;
  • з'явилися непорозуміння із сусідами, які вважають, що наділ має меншу площу, ніж реально повинен мати.

Наявність документально підтверджених свідчень про те, що ділянка саме такі, а не якісь інші межі, дозволяє вирішити безліч суперечок і конфліктів. Але процедуру має виконувати людина, яка знає свою роботу і має необхідне обладнання. Також його дії мають бути офіційно схвалені державними органами, інакше зроблені розрахунки та встановлені межові знаки будуть недійсними.

© https://handmadeidea.com.ua/

Зберегти та поділитися:


Читайте також:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *