Домашні рослини для ванної кімнати

Останні тренди в оформленні інтер'єрів будинку чи офісу порадують усіх шанувальників зелених насаджень, домашніх рослин та квітів. До того ж, інститут кольору Pantone оголосив головним відтінком 2017 року яскравий, весняний та життєрадісний Greenery 15-0343. Дизайнери, спеціалізовані журнали та сайти навперебій пропонують прикрасити інтер'єр квартири живою зеленню, причому не тільки вітальню чи спальню, а й ванну кімнату. Але питання: які ж рослини зможуть вижити в таких непростих умовах?

Сонячне світло необхідне навіть невибагливій рослині. Ідеально, якщо у вашій ванній кімнаті є вікно. Але, як правило, таке планування ванних кімнат зустрічається рідко і в основному тільки в приватних будинках, а не в міських квартирах. Тому щоб поселити у вашій ванній домашні рослини та продовжити їм життя, доведеться подбати про лампи денного світла замість звичайних. І при цьому врахувати, що світити їм доведеться, ймовірно, досить тривалий час. Якщо ці умови вас не лякають, давайте подивимося, які рослини не злякаються високої вологості та мінімуму світла.

Нефролепіс

Нефролепіс - рід папоротей. Відомо близько 300 пологів та більше 10000 видів цих багаторічних трав'янистих рослин, поширених по всій земній кулі. Деякі з них використовують як культуру для горщика і як ампельні рослини. Папороть любить вологість і дуже не любить пряме сонячне світло, тому ванна кімната з високою вологістю повітря може стати для них гарним будинком. Істотний мінус - лампа денного світла повинна світити мінімум 16 годин на добу, інакше життя папороті може бути дуже коротким.

Антуріум

Антуріуми виглядають дуже ефектно та оригінально, тому фітодизайнери часто використовують їх для оформлення інтер'єрів квартир та офісів. Антуріум - досить примхлива тропічна рослина, попереджаємо відразу, її важко вирощувати в домашніх умовах. Багато видів можуть рости тільки в оранжереях, що опалюються. Квіти люблять розсіяне світло або півтінь і не переносять прямих сонячних променів. При цьому рослини тіньовитривалі, можуть рости у ванній, але для цвітіння потрібна денна лампа. Обприскувати листя потрібно регулярно, навіть легкий душ рослині не зашкодить. Рекомендується покласти у горщик, ближче до стебел, вологий мох сфагнум.

Спатіфілум

Спатифіллум трохи схожий на попередню рослину Антуріум. Спатифіллум ще називають «жіноче щастя», тому що за народним повір'ям ця квітка приносить у будинок те саме жіноче щастя, про яке багато хто мріє :). Доглядати рослину не складно, тому що вона досить невибаглива. Спатифіллум - тенелюбна і вологолюбна рослина, але якщо його листя стає витягнутим і дрібним, значить, світла недостатньо. Вологе повітря, регулярне обприскування, піддон з вологим мохом чи камінчиками – ці заходи сприятливо вплинуть зростання зеленого жителя.

Аглаонема

Аглаонема – родичка поширеної в інтер'єрах диффенбахії, дуже корисна кімнатна рослина. Вважається, що аглаонема ефективно очищає повітря в приміщеннях від шкідливих речовин, які потрапляють у повітря від меблів, пластику та лакофарбових покриттів. Як і всі тропічні рослини, вона потребує тепла та вологості, не любить холодних протягів і прямих сонячних променів.

Калатея

Калатея у природі росте у тіні інших рослин. Її листя з настанням дня розкривається, а ввечері воно закривається. Калатея любить яскраве розсіяне світло чи півтінь, але вона не виносить прямого сонця. При нестачі світла втрачається строкате забарвлення листя, воно стає зеленим. Під лампою денного світла у ванній квітка почуватиметься цілком комфортно.

Рослини не тільки зроблять повітря у ванній чистим та свіжим, але й кардинальним чином перетворять інтер'єр. Нехай ванна кімната буде гарною! Джерело: sanuzelservice.ru

Зберегти та поділитися:


Читайте також:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *