Вітальня в стилі hi-tech: правила оформлення

Стиль хай-тек з'явився у 70-х роках минулого століття і досі має багато шанувальників. Візитна картка напряму – функціональність, мінімум декору та використання сучасних технологічних рішень. Стиль найбільш доречний у вітальнях, робочих кабінетах, кухнях, ванних кімнатах. У нашій статті ми розповімо, за допомогою яких прийомів можна оформити вітальню ганьби-тік.

Стіни, підлога, стеля

Для обробки стін та підлоги вибирають нейтральні тони: білий, сірий, коричневий, венге. Матеріали – камінь, дерево, гіпсокартон, пластик, скло, шпалери. Оздоблення має бути однотонним: візерунки та принти у вітальні хай-тек не вітаються. Допускаються яскраві вкраплення на нейтральному фоні, але вони мають бути доречними, а їхня кількість – обмеженою.

В рамках напрямку застосовують дзеркальні поверхні: якщо кімната невелика, дзеркало може зайняти всю коротку стінку. Рамка дзеркала має бути строгою, стриманою та гармоніювати із загальним ансамблем. Ідеальне рішення для вітальні хай-тек – натяжні стелі із гіпсокартону. Тут можна дати волю фантазії та продати проект з перепадами висот і футуристичною геометрією.

Організація освітлення

Хай-тек – це безліч сучасних освітлювальних пристроїв: вбудовані настінні та стельові світильники, світлодіодні стрічки, підсвічування шаф. Для вітальні можна запропонувати варіант із розміщенням спотів по периметру приміщення. Як центральний прилад вішають люстру. Для вітальні хай-тек вибирають моделі зі строгими лініями.

Меблі

Меблі в першу чергу повинні бути функціональними. Великий прямий або кутовий диван, легкі сучасні крісла, журнальний столик із овальною або прямокутною стільницею, книжкова шафа з монолітними скляними вставками – подібні аксесуари створені для віталень у стилі hi-tech.

Довершує декор ультрасучасна техніка: домашній кінотеатр, плазмова панель, акустична система. Якщо у вітальні низькі стелі, на стіну можна повісити телевізор. Вибирайте моделі з функцією Smart та голосовим керуванням – це на кшталт стилю хай-тек.

Текстиль

У вітальні хай-тек можуть бути килими, але це мають бути дуже сучасні зразки: екологічні, синтетичні та однотонні. Можливе використання незвичайних забарвлень: блакитний, рожевий, зелений, бузковий.

При виборі штор потрібно враховувати загальну колірну гаму або звернути увагу на класичні комбінації білого, чорного та червоного. Допускаються візерунки у вигляді геометричних постатей, у тому числі стилізованих. Перевагу віддають холодній гамі.

Дуже доречно виглядатимуть жалюзі на дистанційному управлінні або римські штори.

Декоративні аксесуари

Їх має бути дуже мало, але це мають бути дуже оригінальні вироби. Ідеально підійде футуристична статуетка, макет промислового об'єкту, панно з нічного міста, стильний торшер. Вітальню в стилі ганьби-тік можна прикрасити кімнатними квітами.

Зберегти та поділитися:


Читайте також:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *