Як правильно вибрати і застосувати сітку, що затіняє?
Останнім часом набирають популярності у городників тіні, що затіняють. Вони рятують від спеки людей та рослини у теплицях та на вулиці. Область їх застосування різноманітна. Перевернувши купу інформації, Handmadeidea.com.ua розповість вам про сітки, що затіняють, в одній статті, щоб заощадити ваш час на пошуки основних відомостей.
Виготовляються сітки, що затіняють, з поліетиленової плівки, що володіє високою щільністю з додаванням різних інгредієнтів. Такий пристрій пропускає якусь кількість ультрафіолету, але розподіл освітленості відбувається рівномірно. Сітки виготовлені з матеріалів, які нешкідливі для людей і не завдають шкоди навколишньому середовищу. Застосовують її, щоб захистити розсаду в теплиці або у відкритому ґрунті від зайвого освітлення.
Як правильно вибрати сітку, що затіняє?
Виготовляють їх із різними розмірами осередків. Чим ширші розміри осередків, тим більше світла пропускається сіткою. Матеріали, з яких виготовляють нитки, не піддаються дії сонця, граду та вітру. До складу ниток входить алюмінієва фольга, що відбиває світлове випромінювання. Принцип роботи сітки, що затіняє, від сонця полягає у відображенні та розсіюванні сонячних променів. Її для затінення часто використовують у городництві. Застосувавши сітку, створюєте сприятливий клімат у теплиці для розвитку розсади. Завдяки затіненню ґрунт не пересихає, скорочуються поливи.
Сітка, що затіняє, створює однакове освітлення по всій теплиці або оранжереї. Дозрівання врожаїв йде одночасно, оскільки овочі отримають достатню кількість освітлення, необхідні зростання. У парнику з сітками для тіней завжди дозріває добрий урожай. Посилюється фотосинтез рослин при розсіяному світлі. Тому підвищується врожайність.
Області використання сітки, що затіняє
Споруджують сітку для тіні не тільки з зовнішніх сторін, але і всередині теплиць. З зовнішнього боку натягнуте пристосування для тіні захищає не тільки овочі в теплиці, а й збереже покриття теплиці від дії негоди, дощу, граду, сильного вітру. Успішно затіняють теплиці як великого, так і маленького розміру. І зовсім не має значення, яким матеріалом покрита теплиця: поліетиленовими плівками, склом, агрономічним волокном або полікарбонатною плівкою.
Сітка, що затіняє для рослин використовується не тільки в теплиці та оранжереї, а також для укриття рослин, які ростуть на відкритому ґрунті. Вона врятує врожай не тільки від спекотного сонячного проміння, але й захищає від сильних вітрів, граду та дощу. Натягують пристосування над відкритим ґрунтом, попередньо спорудивши каркас із металевих труб. Кріпити її треба з невеликим напуском, тому що від поривів вітру сітка натягується і може розірватись.
Сітки з різним ступенем затінення застосовують:
- 46% використовують для посадок з огірками та на грядках з баштанними культурами.
- 61% вкривають томати, капусту та баклажани.
- 71%. Затіняють парники із зовнішнього боку.
- 82% використовують її, вкриваючи автомобілі та огорожі. Створюється гарна тінь.
- 86% затіняють сторони альтанок та літні майданчики.
- 96% натягують як маскування, замість огорож на будівлях, а також на тенісних кортах.
Висновки
Як відомо з цієї статті, сітка, що затіняє, використовується для різних цілей. Застосувавши цей матеріал, зберігайте врожаї від сонячних опіків. Використовують як захист від сторонніх очей, а також для створення сприятливих умов для відпочинку у дворі – там, де нещадно влітку палить сонце. Можна обгородити альтанку для відпочинку. Сітками для тіні накривають автомобілі або роблять навіси від сонця. Тепер, озброївшись знаннями, ви знаєте навіщо і як використовуються сітки, що затіняють. Сподіваємось наші поради допоможуть у вашому виборі!
Читайте також: