Як зробити маску для обличчя в домашніх умовах?

У мережі вже є багато уроків з виготовлення саморобних масок для обличчя в домашніх умовах. Однак більшість з них пропонують не зовсім те, що шукає користувач. Handmadeidea.com.ua не став винаходити велосипед, а вирішив надати вам найкращу покрокову інструкцію як пошити маску, яку розробила Іліана з Німеччини.

Маска має три шари, чудово прилягає, може вставити фільтр, і добре налаштовується під будь-який розмір завдяки гумкам.

Для виготовлення маски потрібно:

  • тканина,
  • гумка,
  • нитки,
  • шпильки або швейні затискачі,
  • ножиці,
  • лінійка,
  • олівець,
  • папір,
  • спиця для в'язання та паличка для їжі.

Увага: автор не є фахівцем з медичних захисних засобів і не наважується судити про користь саморобної маски. Також не даються рекомендації про те, в якій ситуації їх використання має сенс та принесе користь. Однак, за рекомендаціями експертів, краще носити саморобну маску, аніж взагалі без неї. Нині це допоможе не навантажувати систему охорони здоров'я. Після носіння не забувайте прати та прогладжувати маску праскою, а за бажання можна і прокип'ятити. Якщо ви робите маски для інших людей, будь ласка, повідомте їм, що маски, зроблені в домашніх умовах, не можуть відповідати медичним стандартам і повинні використовуватися лише як допоміжні засоби у поточній надзвичайній ситуації.

Крок 1: створення шаблону

Для цього вам знадобиться папір формату A5, ручка та лінійка. Отримати формат А5 можна склавши навпіл листок паперу А4.

Крок 2: обрізання паперу

Тепер складіть лист навпіл, щоб отримати розмір A6. Відміряйте та відріжте зверху 0,5 см, а з правого боку 2 см.

Крок 3: розмітка кутів

Скласти лист ще раз, щоб зробити розмір A7. Відкресліть лінію на відстані 3 см від лівого верхнього кута. Поставте невелику позначку на 1,5 см від правого верхнього краю. З'єднайте цю точку з 3 см, як показано на фото. Потім відріжте два верхні трикутники.

Крок 4: завершення шаблону

Тепер ваш шаблон для зовнішньої частини готовий. А для внутрішньої, вам потрібно лише зігнути 3 см від зовнішнього краю. Тепер ви зможете помістити цей паперовий шаблон прямо на тканину і обрізати тканину з урахуванням припуску на 1 см з кожного краю, або для простоти використання, перенести половину шаблону на картон і намалювати там припуск для швів. У такому варіанті ви зможете обрізати тканину прямо по краю шаблону.

Крок 5: обрізання

Виберіть потрібну тканину, з якої хочете зробити маску. Для обличчя найкраще підходить бавовняна тканина, до того ж вона стійка до кип'ятіння. Виріжте дві частини за великим шаблоном (зовнішня частина та підкладка) та одну частину із меншого (підкладка).

Крок 6: додатково за бажанням

Якщо хочете, ви можете обробити краї невеликої підкладки за допомогою оверлока. Але це не обов'язково, ви можете пропустити цей крок та перейти до наступного.

Крок 7: прошивання країв

Тепер складіть два зовнішні краї внутрішньої підкладки на 1 см, пропрасуйте їх і прострочіть прямим рядком.

Крок 8: зшивання кутів

Тепер складіть усі три частини у перегині посередині (зафіксувати можна шпилькою або швейними затискачами, як у даному випадку) і зшийте кути зверху та знизу з урахуванням припуску для шва на 1 см.

Крок 9: збирання маски

Розгорніть усі деталі та помістіть їх одна на одну в наступному порядку:

Крок 10: збирання підкладки

Помістіть невелику частину підкладки на велику. Якщо хочете, можна зафіксувати деталі за допомогою шва усередині припуску на шов. У разі деталі не фіксувалися.

Крок 11: кінець складання

Помістіть зовнішню тканину прямо на підкладку.

Крок 12: закріплення

Відкиньте припуск шва назовні, і поставте шви точно один на одного. Закріпіть деталі разом за допомогою голок чи затискачів.

Крок 13: зшивання деталей

Зшивайте маску з усіх боків із припуском на шов 1 см. При цьому з одного боку залиште отвір для вивертання. Відріжте кути.

Крок 14: перевірка

Ось так має виглядати маска на даному етапі, як показано на фото.

Крок 15: вивертання

Тепер викрутіть виріб через отвір для вивертання. Завдяки тому, що кути обрізані, можна надати гарну форму краям. Для цього використовувалась паличка для їжі, ви можете використовувати будь-який інший аналогічний предмет, наприклад спицю для в'язання.

Крок 16: прасування

Тепер погладьте майже готову маску. Потім загніть зовнішні краї впритул до внутрішньої підкладки і прогладьте їх, щоб зафіксувати.

Крок 17: прошивка маски

Прострочить маску навколо по всіх краях, при цьому притримуючи і захоплюючи бічні язички.

Крок 18: подання гумки

Відріжте дві гумки довжиною 30 см. Протягніть їх через бічні отвори і зв'яжіть кінці. Коли ви одягнете маску і визначите, наскільки щільно вона повинна сидіти на обличчі, то регулювати натяг можна зав'язуванням вузла, або ближче чи далі.

Крок 19: маска готова!

Ви можете перетягнути вузли у бічні язички. Тепер твоя маска для каппи готова.

Ви можете тягнути вузли у бічні вкладки. Тепер ваша маска для обличчя готова

Крок 20: носіння

Так виглядає маска зношена. Ви можете налаштувати вказані вище розміри, можливо, для тебе.

Ці маски були пошиті Іліаною в домашніх умовах на замовлення знайомих, які працюють у охороні здоров'я. Якщо ви вмієте шити, ви можете зробити такі ж маски для обличчя собі та своїм близьким.

Будьте здорові!

Зберегти та поділитися:


Читайте також:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *