Натуральні дерев'яні гудзики своїми руками

Правильно підібрані гудзики можуть буквально перетворити одяг, стати для нього особливою окрасою, а іноді навіть замінити біжутерію. Дерев'яні гудзики підкреслюють натуральний екологічний стиль одягу, близький до простоти, легкості, природи та природності. Особливий шарм такі гудзики матимуть, якщо ви зробите їх своїми руками!

Для роботи знадобляться:

  • гілка
  • пила
  • дриль
  • наждачка
  • поліроль або віск для дерева

Почніть із розмітки гілки гострим інструментом або олівцем на інтервали, за якими ви пилятимете. Якщо ви хочете, щоб гудзики були дуже тонкими, пам'ятайте, що вони можуть зламатися. Товщина має бути не менше 3 мм.

Пилою розпиляйте гілку по зазначених лініях на заготівлі для ґудзичок.

Заздалегідь продумайте, скільки дірочок у ній буде: стандартні 2 або 4, а може вам захочеться зробити нестандартні гудзики на 3,5 або 6 отворів. Перед тим, як свердлити, намітте серединку заготівлі та місця для дірок. Використовуючи дриль із тонким свердлом, просвердліть наскрізь гудзик у відповідних місцях.

Потім акуратно зачистіть ґудзички наждачним папером з усіх боків, щоб видалити нерівності, які можуть пошкодити одяг.

Після наждачки, бажано обробити гудзики будь-яким продуктом на дерево, наприклад, воском або поліролем. Так гудзики набудуть більш закінченого вигляду, та й прослужать довше. Пам'ятайте, що ці гудзики ручної роботи потребують особливого догляду. У воді можуть розбухнути, а хімчистку не витримати. Щоб згодом стирати річ у пральній машинці, гудзики потрібно буде добре просочити водовідштовхуючим засобом. Або перед пранням відрізати гудзики, а потім пришивати знову.

Ось і готові так багато симпатичних дерев'яних ґудзичок, скільки ви тільки захочете зробити вашими ж умілими ручками! При цьому не потрібно застосовувати якісь складні інструменти та знання, і ви заощадите чимало коштів при покупці аналогічних фабричних гудзиків!

Такі гудзики чудово підійдуть для простих сарафанів у сільському стилі, суконь, сорочок та костюмів у стилі сафарі, та й просто для будь-якого одягу в екологічному стилі із натуральних тканин.

Носіть із задоволенням!

Фотографії: cutoutandkeep.net

Зберегти та поділитися:


Читайте також:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *