Чи потрібно фільтрувати водопровідну воду?
У дитинстві нас усіх навчали: пити сиру воду з-під крана не можна, бо вона брудна. Тоді сприйняти цю інформацію було досить складно: «Яка вона брудна — ось прозора!». Тільки з віком починаєш помічати накип у чайнику, наліт на кранах, іржаві плями на сантехніці, а іноді її дивний смак і колір. І тоді починаєш серйозно замислюватися: а може з цією рідиною насправді щось не так.
Що може бути у воді?
Перш ніж досягти наших будинків, вода проходить довгий шлях. Їй доводиться текти за десятки кілометрів труб. І далеко не всі з них перебувають у ідеальному стані. Під натиском рідина змиває з їхньої поверхні іржу, мікроскопічні частинки металу або пластику. У рідину можуть потрапляти різні побутові хімікати, не кажучи вже про хлор, який спеціально додають для знезараження.
Так що в, здавалося б, цілком чистій воді можуть бути:
- бруд;
- надлишок хлору;
- пестициди;
- важкі метали;
- канцерогенні речовини;
- феноли;
- сполуки заліза;
- бактерії.
Вода з різних джерел може відрізнятись за хімічним складом. Якщо в рідині дуже багато магнію та кальцію, вона вважається жорсткою. Саме вона є винуватцем накипу, розлучень на посуді, поломок техніки та зміненого смаку їжі. На додаток до всього сказаного, рідина з-під крана зазвичай характеризується підвищеною кислотністю, що робить її небезпечною при шлунково-кишкових та деяких інших захворюваннях.
Як краще фільтрувати воду?
Якщо знати, що може бути у воді з-під крана, ніколи не виникне бажання пити її в сирому або неочищеному вигляді. Наші бабусі фільтрували воду клопітно та примітивно: відстоювали, кип'ятили, знову відстоювали, а в деяких випадках проціджували через шар вугільних пігулок. Нам у цьому плані пощастило набагато більше: магазини пропонують сотні різноманітних фільтрів, які здатні очистити рідину аж до дистильованого стану.
Якщо необхідно очистити рідину тільки від бруду, не змінюючи її хімічний склад, варто встановити картриджі механічного очищення води. Якщо необхідно очистити від дрібніших забруднювачів, бактерій, а також зробити її м'якшою - немає нічого кращого, ніж фільтри зі зворотним осмосом. Після фільтрації у такій системі на виході виходить абсолютно чиста H2O.
Використання в побуті відфільтрованої рідини також допоможе продовжити термін служби пральної та посудомийної машини, чайника, кавоварки та навіть систем обігріву. Інакше кажучи, з якого боку не подивитися, без фільтрації води сучасній людині не обійтися.
Читайте також:
- Норкові шуби у світі моди: як вибрати та доглядати за шубою
- Як ефективно організувати корпоративне навчання: від тренінгів та семінарів до масштабних конференцій
- Бочка для меду: використання та рекомендації
- Віртуальний номер для WhatsApp: зручність, безпека та можливості
- Віртуальний номер телефону: Сучасне рішення для комунікацій