Як зробити з піддону-паллети вертикальний сад?

Декілька корисних виробів з палет ми вже розглядали, сьогодні подивимося як із дерев'яного піддону можна зробити своїми руками невеликий вертикальний сад для декору балкона чи дачі.

Перше, що слід зробити - знайти палету, в хорошому стані, без гниття і цвяхів, що стирчать, а так само без неприємного запаху.

Також знадобиться:

  • 2 великі мішки з ґрунтом;
  • приблизно 16 пакетів однорічних кольорів;
  • невеликий рулон ландшафтної тканини;
  • степлер;
  • скоби;
  • наждачний папір.

Попередньо приведіть піддон у порядок, переконайтеся, що всі дошки добре прибиті і не хитаються, немає зазубрин і тріски, що стирчать. При необхідності пройдіться наждачкою, щоб згладити нерівності, покрийте дерев'яний піддон розчином, який запобігатиме поїдання комахами та гниття.

Вирішіть, яка сторона палети буде дном, коли ви притулите готову клумбу до стіни. Потім покладіть піддон обличчям вниз, розгорніть ландшафтну тканину в два шари і прибийте степплером її до верхніх і бокових планок. Потрібно покрити боковини, спинку та дно, а верхню частину залишити відкритою. Краї тканини підгинайте під скоби. Тканина має бути добре натягнута, щоб не прогинатися під вагою ґрунту.

Ідея полягає в тому, щоб створити своєрідні кишеньки для посадки рослин, які виглядатимуть між планками. Тому намітьте ззаду олівцем, де прибити скобами тканини для утворення потрібних кишень і прикріпіть. Пройдіться степлером кілька разів уздовж шва, щоб нирка не прокидалася з одного відділення до іншого.

А тепер найцікавіше – саджаємо квіти!

Віднесіть палету максимально близько до місця, де вона стоятиме і покладіть її обличчям вгору. Перший шар рослин - на вершині піддону. насипте грунт і садіть досить щільно, щоб не було помітних просвітів між кущами.

Потім висипаємо мішок ґрунту на піддон і рівномірно розподіляємо його по відділеннях. Повторюємо із другим мішком. Ущільніть ґрунт у кишеньках, зволожте і починайте садити квіти.

В результаті повинні вийти щільні ряди рослин таким чином, щоб грунту не було де висипатися вниз, коли ви поставите піддон вертикально. У невеликих проміжках між кущами максимально ущільніть землю.

Тепер залиште піддон - клумбу в горизонтальному положенні на пару тижнів, щоб рослини добре зміцнилися корінням у землі. Звичайно, не забувайте поливати і, при бажанні, удобрювати рідкими розчинами. Коли рослини досить укоріняться – сміливо ставте палету вертикально. Вертикальний сад - клумба своїми руками готова!

Джерело ідеї Lifeonthebalcony.

Зберегти та поділитися:


Читайте також:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *