Пні, коріння та корчі: рутарій у саду своїми руками
Пні, коріння та корчі непередбачуваних та химерних форм, символічне поєднання сили дерева, землі та фантазії людини. Незвичний термін «рутарій» з'явився порівняно недавно у ландшафтному дизайні, походить від англійського слова root (корінь) і означає присадибну ділянку з оформленням з коріння дерева.
Центром композиції рутарію є частини дерева: гілки, коріння, пні та корчі, зібрані воєдино та мальовничо розташовані на ділянці саду, а додатковими елементами можуть стати квіти, рослини, невеликі деревця, предмети побуту, каміння, глиняні вироби.
Зробити такий сад корчів своїми руками нескладно. Головне — знайти та підібрати частини дерева цікавих форм, які народжують цікаві образи та навіть цілі сюжети.
Якщо у пнів, колод і корчів немає якоїсь незвичайної декоративної кори, її краще видалити. Обов'язково потрібно обробити коріння та корчі спеціальним захисним засобом для деревини, який захищатиме їх від комах та гниття.
Якщо ви любите лаковане дерево, можете обробити пні лаком. У випадку, коли дерево має цікаву фактуру кори, покриту лишайником або мохом, краще залишити все, як є. Розташовуйте частини композиції вигадливо, щоб куточок не виглядав одноманітним або плоским. Нехай композиція виглядає загадковою та таємничою, приховуючи якісь образи та символи.
Скласти сад коріння заздалегідь неможливо. Кожен буде індивідуальним, оригінальним витвором. Не буває ідентичних сучків та корчів, і, залежно від знайдених вами трофеїв, залежатиме весь вигляд саду коріння. Фантазуйте, творіть і на вашій ділянці з'явиться ще один новий витвір мистецтва, ще один куточок, при погляді на який у вас будуть народжуватися нові ідеї щодо прикраси улюбленого саду.
Читайте також: