Перевернутий підвісний сад своїми руками

Вирощування будинку власних трав - відмінний спосіб заощадити гроші, завжди мати свіжу зелень для салату та озеленити інтер'єр кухні. Особливо якщо город підвісити до стелі, організувавши власні підвісні вертикальні сади своїми руками.

Для цього знадобляться:

 • бляшанки з пластиковою кришкою від чаю, какао, кави або інших продуктів.
 • зелень (базилик, розмарин, петрушка, кріп, кінза) із ґрунтом
 • дріт або мотузка для кріплення
 • ножиці, ніж, цвях, молоток
 • клейка стрічка або скотч
 • фільтр для кави або аналогічний матеріал
 • шматок тканини, фарби та клей для декору

Після того, як ви очистили банку, видаліть її дно відкривачем і за допомогою цвяха та молотка набийте в ньому 10-15 дірок.

Потім помістіть дно у банку, притримуючи з іншого боку. Клейкою стрічкою приклейте денце до країв таким чином, щоб залишилося пару сантиметрів до краю, як показано на фотографії. З двох боків пробийте ще дві дірочки, за допомогою яких вся конструкція буде підвішена до стелі.

Я так думаю, що можна не ускладнювати весь виріб таким чином, вирізуючи дно і приклеюючи його назад. Все це задумано автором, мабуть, для того, щоб пробити ці дві дірочки для подальшого кріплення.

Альтернативний варіант: зручніше і швидше пробитиме цвяхом ці 10-15 дірок для дренажу, при цьому не вирізаючи денце, і по дві дірочки з протилежних сторін, ближче до краю, щоб крізь них можна було просмикнути мотузку або дріт для підвішування. Ось так (червоним):

Переверніть банку та обережно помістіть туди кущ трави з ґрунтом.

Потім потрібно покрити зверху ґрунт таким чином, щоб коли ви перевернете банку, земля не сипалася на стіл. Для цього автори використовують фільтр для кави, але, думаю, що для таких цілей підійде будь-який матеріал, що дихає. Проріжте в ньому невелику дірочку з розрізом до кінця, обгорніть навколо трави і добре заклейте скотчем або клейкою стрічкою.

Щоб, так би мовити, закріпити успіх і грунт на своїх місцях, використовуйте пластикову кришку, що залишилася від банки, також вирізавши в ній отвір розміром відповідний кущику. Обережно пропустіть траву крізь дірку в кришці і щільно одягніть її.

Основну роботу закінчено. Переверніть банку і перевірте, чи не відкривається кришка під вагою ґрунту і чи не висипається земля на стіл. Щоб прикрасити такий горщик можна використовувати фарби або шматок тканини.

Ну і останній штрих - підвішування до стелі, карнизу або планки. Ось для цього нам і знадобляться заздалегідь пробиті дірочки. Крізь них ви можете пропустити мотузку або дріт, а потім весь новоявлений горщик з травами-приправами підвісити вгору корінням.

Поливати акуратно зверху невеликими порціями, щоб зелень довше залишалася свіжою, радувала око, а потім і шлунок як приправу і гарнір.

Зберегти та поділитися:


Читайте також:

Думки 4 про “Перевёрнутый подвесной сад своими руками”

 1. Рина Терен

  Мені не подобається ця ідея. будь-якої миті може впасти на голову ця неприродна конструкція

  1. YuPo

   Якщо горщик добре прикріпити до стелі, а головне кришку, яка тримає землю, добре закрити або навіть приклеїти, то нічого впасти не повинно. Впасти на голову може будь-яка, навіть природна конструкція, якщо на це чекати, побоюватися і погано прикріпити до стіни — стелі)

 2. марина островская

  оригінально, звичайно, але у рослин є структури, які визначають де верх де низ … тому рано чи пізно пагони почнуть тягнуться вгору, а коріння вниз … так що такий дизайн не надовго

  1. YuPo

   спасибі за інформацію!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *