Чому профнастил вигідно відрізняється на фоні інших покрівельних матеріалів?

Профнастил використовується не тільки для облаштування покрівлі, але сьогодні ми поговоримо про цю сторону його застосування. Взагалі кажучи, якщо говорити про покрівельні металеві матеріали, то профнастил і металочерепиця — це практично рідні брат і сестра. Вони виготовляються на аналогічному обладнанні з оцинкованої рулонної сталі. Різниця в одержуваній формі та висоті профілюванні, наявності ребер жорсткості та у сфері використання.

Профнастил в силу свого зовнішнього вигляду та технічних характеристик в основному укладають на дахи:

  • виробничих;
  • складських;
  • інфраструктурних об'єктів;
  • рідше - у житлових багатоквартирних будинках та приватних особняках.

Металочерепиця ж в силу елегантного вигляду та вишуканих форм більше застосовується в індивідуальному будівництві та в будинках, де хочеться показати красу скатного даху.

Однак це досить умовний поділ. Все залежить від проекту та закладеного в нього архітектурного рішення. Якісний профнастил також може виглядати ефектно та яскраво, а менша витрата порівняно з металочерепицею дозволить трохи заощадити. Давайте швидко порівняємо його з іншими покрівельними матеріалами, щоб переконатися в його практичності та вигідності.

Почнемо з «важкоатлетів»

  • Натуральний сланець та глиняна черепиця – стародавні та довговічні покрівельні матеріали.

Черепицю взагалі використовували ще в античні часи. А сланцем крили дахи середньовічних соборів, палаців, будинків багатих мешканців міст. Звісно, порівнювати з металопрофілем важко. Але одне можна сказати напевно - вартість профнастилу та його вага, тобто в результаті навантаження на кроквяну конструкцію, просто нікчемні в порівнянні з показниками цих поважних та легендарних «ветеранів».

Черепиця буває різна

Є ще один цікавий варіант. композитна черепиця. Фактично це та ж металочерепиця, але тільки покрита зовні базальтовою крихтою. Виглядає вона круто, але й вартість матеріалу не менш вражаюча. Якщо стоїть завдання заощадити, то з профнастилом вона не зрівняється.

Битумна черепиця являє собою гонти їх склополотна, просочені бітумом, з мінеральною посипкою зверху. Такий матеріал можна використовувати на різних скатних дахах, але він укладається на повністю обшите ОСБ-плитами або дошками поверхню. «Битумка» від надійних виробників має чималу ціну і в силу особливостей монтажу обійдеться набагато дорожче за металочерепицю або профнастил.

Зберегти та поділитися:


Читайте також:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *