Реставрація віденського стільця своїми руками

Можливо, у вас є вдома кілька старих антикварних стільців, що залишилися від дідусів і бабусь, попередніх господарів квартири чи сусідів по кімнаті. Часто такі стільці виглядають сумно: потерті, подряпані, хитаються, з протертою оббивкою та зламаними перекладинами спинки, стоять десь непомітно в кутку, чекають, коли їх викинуть та замінять на нові. Ну що ж, пропонуємо проект реставрації старих меблів, зокрема реставрація віденського стільця своїми руками. Саме нова спинка перетворить старий стілець на сучасний предмет інтер'єру. 

реставрація віденського стільця своїми рукамиОсь із таким віденським стільцем працюватимемо:

реставрація віденського стільця своїми руками

Як бачите, від класичної спинки стільця залишилася лише напівкругла рама. Але для початку все дерево необхідно упорядкувати, видалити залишки старої фарби, ошкурити, покрити новою акриловою фарбою для дерева обраного відтінку, при бажанні покрити лаком, розмалювати або знову зістарити. Після того, як стілець повністю висохне, можна приступати до відновлення спинки. Щоб реставрація віденського стільця своїми руками була сучасною та незвичайною, знадобиться шматок шкіри (що використовувалося в даному прикладі) або щільної тканини. Щоб визначитися з довжиною полотна, візьміть сантиметр та виміряйте відстань від сидіння до верху спинки і назад плюс пару сантиметрів. Ширину полотна візьміть на ваш розсуд. Занадто вузька спинка буде незручна, надто широка – негарно.

реставрація віденського стільця своїми руками

Повісьте полотно на спинку і позначте олівцем, де починатиметься плетіння мотузкою.

реставрація старого стільця за допомогою мотузки, шкіри чи тканини

Скріпіть складене вдвічі полотно біндерами та за допомогою шила проробіть отвори для мотузки на відстані 2 см один від одного та на 1-2 см від краю.

реставрація старого стільця за допомогою мотузки, шкіри чи тканини

Візьміть приблизно 15 метрів мотузки, складіть її вдвічі і знайдіть середину (7,5 м). Зав'яжіть там маленький вузлик. Потім протягніть кожен кінець мотузки у верхній отвір полотна так, щоб вузлик опинився посередині тканини. Розв'яжіть вузлик, він більше не знадобиться.

Реставрація віденського стільця своїми руками

Почніть плетіння з одного боку. Протягніть мотузку до рами, виконайте дії, показані на фотографіях А-С, туго натягніть і протягніть мотузку через наступний отвір нижче. Повторіть AC на протилежному боці, і продовжуйте плетіння вниз по полотну, по черзі перемикаючись між лівою та правою стороною. Так спинка залишиться рівною і не з'їде в один бік.

реставрація віденського стільця за допомогою мотузки, шкіри чи тканини

Зайві кінці мотузки обріжте, зав'яжіть міцним вузлом, а потім грайливим бантиком на задній стороні полотна. Для більшої надійності можна вузол закріпити крапелькою клею. Реставрацію віденського стільця своїми руками закінчено! Він, напевно, знайде своє місце під сонцем, як на кухні або у вітальні, так і в спальні.

реставрація віденського стільця своїми руками

реставрація віденського стільця своїми руками

реставрація старого стільця за допомогою мотузки, шкіри чи тканини

Зберегти та поділитися:


Читайте також:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *