Зелені садові доріжки своїми руками

Ландшафтний дизайнер Tina Nyce з Вашингтона пропонує сім порад у фотографіях зі створення своїми руками садової доріжки, що поєднує зелений килим з рослин і кам'яні плити. Проста ідея для прикраси саду та двору з підручних засобів.

1. Сплануйте доріжку.

Насамперед подумайте, як ваша родина, близькі чи гості реагуватимуть на таку стежку в саду. Можливо, вони вагатимуться ступати на частини доріжки з рослин, боячись пом'яти або зіпсувати зовнішній вигляд. Якщо ви матимете можливість, продумайте повністю кам'яну «запасну» доріжку збоку від основної.

зелена садова доріжка

2. Догляд за рослинами на доріжці.

Зелені насадження між кам'яними плитами садової доріжки пригнічують зростання бур'янів та запобігають ерозії. Але їх потрібно буде постійно підстригати, інакше рослини поглинуть весь двір, як на фото нижче.

садова доріжка своїми руками

3. Починайте з малого.

По можливості, вирощуйте рослини між плитами з насіння. Якщо хочете висадити вже пророщену траву, то використовуйте наймолодшу розсаду. Звичайно ж, весна – найкращий час для посадки.

доріжка у дворі

4. Сідайте стійкі рослини.

Якщо на гнучку рослину пару разів наступити — вона зламається, пам'ятається і доріжка втратить свій акуратний вигляд. Тому вибирайте міцні, стійкі та «пружинні» види трави, які витримають багаторазові кроки людини. Мох і газонна трава – гарне рішення.

рослини для садової доріжки

5. Підготуйте ґрунт.

Перш ніж висаджувати рослини між плитами доріжки, добре розпушіть землю. Найкраще використовувати грунт з піском — вода добре вбиратиметься і доріжка не буде у бруді навіть у разі затяжних дощів. Мінімально необхідне життєве місце для рослин між плитами — 5 см, як показано на фото.

доріжка своїми руками

6. Форма плиток.

Виберіть правильну форму кам'яних плит для садової доріжки. Наприклад, правильні геометричні фігури більше підійдуть для сучасного стилю будинку та двору, а форми більш природні та природні – для дачі та будиночка у котеджному стилі.

садові доріжки своїми руками

7. М'які щаблі.

Використовуйте рослини, що повзуть і кучеряві, для живого декорування сходів у саду. Не забувайте регулярно їх стригти, інакше ви можете заплутатися ногами в рослинах та впасти. На фото показано недоглянутий варіант.

доріжки в саду своїми руками

Зберегти та поділитися:


Читайте також:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *