Як утеплити вхідні двері своїми руками
Якісна теплоізоляція вхідних дверей – запорука затишку вашого будинку. Хороші двері не повинні впускати холод ззовні, а також випускати тепло назовні. тутНа сайті компанії Door Service можна замовити якісні двері з хорошим теплоізоляційним шаром.
Якщо ж поки ви не готові змінювати двері повністю, але вас не влаштовує рівень теплоізоляції, то в нашій статті ви знайдете прості і доступні рішення проблеми холодних дверей.
Вибираємо матеріал для утеплення
- Пінопласт. Один із найдоступніших за ціною способів утеплити двері. Для цього використовується пінопласт марки ПСБ-С25. При цьому потрібно розуміти, що пінопласт сам по собі є досить пористим матеріалом і може давати не такий помітний ефект, як інші види утеплення. Більш ефективний у цьому плані екструдований пінополістирол. У таких плит помітно вища щільність, що забезпечує кращу теплоізоляцію.
- Мінеральна вата. Цей вид утеплення для вхідних дверей коштуватиме трохи дорожче за пінопласт, але й характеристики у цього матеріалу кращі. Головне підібрати правильну вату. Потрібно вибирати марку високої густини, оскільки м'яка вата може втратити свою форму і сісти всередині двері під впливом конденсату.
- Поролон. Застосовується як наповнювач при обробці вхідних дверей дерматином. Головні його переваги - довговічність та здатність не притягувати воду.
- Ватин. Застарілий матеріал, який деякі все-таки використовують, щоб утеплити двері, за звичкою з радянських часів. На перший погляд ватин має хороші теплоізоляційні характеристики, проте він абсолютно не стійкий перед вологою, що згубно впливає на його властивості та вигляд.
Як утеплити металеві двері?
Металеві двері утеплюють за допомогою пінопласту чи мінеральної вати. Який матеріал ви не вибрали, послідовність роботи буде приблизно однакова. Для зручності можна зняти дверне полотно з петель. Демонтуйте одну з панелей (краще з внутрішньої сторони) та заповніть весь внутрішній простір вибраним матеріалом.
Плити пінопласту потрібно садити на клей, а після завершення роботи закласти шви на стику плит монтажної піни, оскільки пінопласт відноситься до не пластичних матеріалів. Для заповнення порожнин всередині дверей мінеральною ватою клей і монтажна піна не знадобляться, оскільки плити вати щільно прилягають одна до одної.
Як утеплити дерев'яні двері?
Дерев'яні вхідні двері можна утеплити за іншою схемою. Оскільки двері складаються з цілісного шматка дерева, то утеплення буде розташоване на зовнішній стороні полотна.
Підготуйте поролоновий прямокутник за розміром дверного полотна і оббивний матеріал, розміри якого повинні бути на 5-10 сантиметрів більше ніж розміри дверей. Зніміть двері і покладіть горизонтально на стіл або табуретки.
Оббивку покладіть на двері лицьовою стороною донизу та закріпіть по периметру. Далі покладіть на двері поролон та оберніть матеріалом. Ретельно зафіксуйте все меблевими гвоздиками. До речі, у будівельних магазинах одразу продаються готові набори для оббивки дерев'яних дверей, за допомогою яких легко утеплити вхідну групу.
Для кращого результату рекомендуємо утеплити обидві сторони дверей.
Не забувайте про обробку швів та щілин між дверним полотном та коробкою, а також коробкою та стіною. Щоб полотно щільно прилягало до коробки, використовуються спеціальні трубчасті ущільнювачі, якими обклеюється периметр дверного отвору. Також можна використовувати самоклеючі поролонові молдинги.
- Порада: ущільнювачі згодом втрачають свій обсяг і починають пропускати холод. Необхідно стежити за їх станом та вчасно проводити заміну. Для закладення щілин зазвичай використовується монтажна піна.
Читайте також: