Підлогові газові котли: переваги та особливості
Підлогові газові котли – це найпопулярніші моделі, що встановлюються на стіну. Згідно з оцінками рітейлерів та даними компанії Sp-Climate, перші варіації утримують приблизно 80% ринку. Переваг у них справді вистачає.
Плюси моделей
Спочатку варто поговорити про достоїнства цих виробів, широкий перелік моделей знаходиться в каталозі компанії СП-Клімат: sp-climate.com/catalog/gazovye-kotly/installation_method-is-napolnyy/. Головна особливість газових котлів - висока потужність. Настінні аналоги підходять для обігріву приміщень із загальною площею до 300 квадратів. В інших випадках краще відразу використовувати моделі, що монтуються на підлогу.
Підлогове обладнання надійне та довговічне. При правильному встановленні такі вироби здатні працювати по 60 років і більше. Звичайно, з рахунків не варто списувати правила експлуатації. Такі казани прості у використанні. Часто випускають їх без вбудованої автоматики. Зазначене рішення полегшує процес обслуговування, знижує його вартість та паралельно підвищує терміни використання приладу.
Особливості підлогових газових котлів
У будь-якої медалі завжди 2 сторони. Це стосується і устаткування зазначеного типу. Є специфічні особливості таких пристроїв, до яких можна віднести:
- необхідність розміщення обладнання в окремому приміщенні;
- ретельне облаштування котельні з дотриманням усіх норм;
- підвищені витрати на встановлення (обладнання підлоги, димохід тощо).
Недотримання норм спричинить неможливість запуску приладу. Своєвільне підключення загрожує споживачеві серйозними грошовими штрафами.
Які види казанів бувають?
Градація газових котлів підлоги досить складна. Обладнання прийнято розділяти за кількома системами. Спочатку варто визначитися з кількістю контурів. За цим показником пристрої діляться на одне та двоконтурні. Різниця між моделями колосальна.
Котли першого типу працюють лише на обігрів теплоносія. Тобто їх можна використовувати лише як кліматичне обладнання. На моделі ставлять один теплообмінник. Внаслідок чого вдається вирішити низку завдань:
- Знижується вага.
- Спрощується конструкція.
- Знижується ціна.
- Спрощується встановлення.
Однак є й мінуси. Наприклад, нагрівати воду для побутових потреб (умивання, душ, миття посуду) доведеться за допомогою інших приладів. Найчастіше на допомогу домовласникам у цьому випадку приходить звичайний бойлер.
Двоконтурні котли обійдуться дорожче. У такі пристрої виробники вставляють додатковий теплообмінник. В результаті модель може нагріти теплоносій та підготувати воду для побутового використання.
Обладнання прийнято ділити і типу конструкції теплообмінників. У біметричних газових котлах підлогових зазначені елементи розділені на сегменти. За одними рухається вода для побутових потреб, за іншими – теплоносій. Такий варіант обладнання ідеально підходить для невеликих котелень.
Найчастіше споживачі купують казани з роздільними теплообмінниками. Це обладнання більш потужне та габаритне. Ось тільки перекривати опалювальну частину під час подачі гарячої води не доводиться в принципі.
Градація котлів іде і конструкції камери згоряння. Виділяють пристрої з відкритим та закритим модулем. У першому випадку повітря в камеру згоряння потрапляє із приміщення, де встановлений сам казан. Звичайно, це підвищує вимоги до приміщення. Виникає необхідність облаштування вентиляції. Однак самі казани з відкритою камерою відрізняються рядом плюсів:
- низька вартість;
- енергонезалежність;
- достатня для невеликих приміщень потужність.
Моделі із закритими камерами мають вентилятор, що нагнітає повітря ззовні. Такі пристрої коштують дорожче, але можуть ефективно працювати навіть у великих приміщеннях.
Читайте також: