Кліматична техніка для дому: вентиляція, кондиціювання та опалення

Незалежно від того, чи підтримуєте ви затишок у своїй оселі взимку або охолоджуєте свій офіс влітку, системи кондиціювання є частиною повсякденного життя.

Кліматична система (вентиляція, опалення та кондиціювання повітря) – це система або комбінація систем, що використовуються для забезпечення комфортної температури у вашому будинку та підтримки високого рівня якості повітря. Домовласнику важливо розуміти ключові ролі системи кондиціювання повітря і як вони працюють, щоб отримати максимальну віддачу.

Вентиляція

Система вентиляції відіграє важливу роль у підтримці якості повітря у житловому приміщенні. Вона допомагає циркулювати та очищати повітря, контролювати рівень вологості, видаляти небажані запахи та запобігати застійу повітря. Сам процес заміни відпрацьованого повітря в приміщенні можна організувати як природною вентиляцією, так і за допомогою різних систем вентилювання повітря, тобто штучної вентиляцією. При цьому іноді потрібно провести кондиціювання повітря, фільтрацію, підігрів або охолодження, зволоження або осушення, іонізація тощо.

Системи примусового кондиціювання пропускають повітря у вашому будинку через повітряний фільтр, щоб не допустити потрапляння у ваш будинок твердих частинок, летких органічних сполук та алергенів. Якщо у вас немає стаціонарної системи вентиляції, це можна зробити за допомогою таких інструментів, як очищувачі повітря, очищувачі повітря, зволожувачі та осушувачі.

Вентиляція потрібна не тільки для приватного будинку або квартири (кухня, санвузол, ванна кімната), але і для різних приміщень: складів, цехів, гаражів, або цілих будівель. Промислова вентиляція відрізняється від побутової складністю і вимагає розрахунків, проектування та професійного монтажу. Наприклад, компанія Climatstore надає послуги з обслуговування та ремонту вентиляції будь-якої складності, проектування та професійного монтажу систем кондиціювання та має штат висококваліфікованих фахівців у цій галузі.

Вентиляція життєво важлива для нас – це запорука здоров'я нашого організму, і кожен хоче дихати чистим та зволоженим повітрям. Розуміння того, як кліматична система забезпечує вентиляцію вашого будинку, є першим кроком до вирішення будь-яких проблем із диханням чи алергією, з якими мешканці можуть зіткнутися протягом проживання.

Кондиціювання

Кондиціонери - це різновид кліматичної техніки, призначений для регулювання температури повітря в приміщенні, застосовується переважно для зниження температури всередині приміщення до заданих параметрів. Існує кілька різних типів кондиціонерів, кожен з яких має свої плюси та мінуси. Незалежно від того, чи є у вас центральна вентиляція, спліт чи безконтактні кондиціонери, віконні чи портативні кондиціонери, процес, який кожна система використовує для охолодження вашого будинку, аналогічний.

Кондиціювання повітря застосовується як у житлових приміщеннях (квартира, будинок), так і в промислових (офіси, склади, магазини). Також кондиціонер з тепловим насосом може застосовуватися для обігріву приміщення в холодну пору року.

У такій системі циркулює холодоагент, який перетворюється з газу на рідину в міру того, як він збирає та відводить тепло з вашого будинку. Він пропускає теплу пару через компресор, який стає гарячим і переміщається у конденсатор. Гаряча пара охолоджується, коли повітря від вентилятора конденсатора проходить по ребристих змійовиків і перетворюється на гарячу рідину. Гаряча рідина проходить через розширювальний клапан, який створює холодний рідкий туман низького тиску, що проходить через змійовик випарника. У міру випаровування холоднішого рідкого туману він поглинає тепло з повітря і повертає його в компресор. Це поглинене тепло виштовхується системою назовні, внаслідок чого в будинку стає прохолодніше.

Опалення

Під цим терміном опалення, розуміють обігрів приміщень з метою компенсації тепловтрат в холодну пору року. Опалювальний компонент системи кондиціювання забезпечує теплий клімат у вашому будинку. Сьогодні найпопулярнішим типом системи опалення є система примусового повітря, але в багатьох будинках також використовуються системи променистого тепла та геотермальні системи опалення. У всіх системах тепло створюється з центрального джерела і розподіляється по дому різними способами.

  1. Примусове повітря. Ці системи використовують піч для нагрівання повітря, а потім розсіюють його по будинку через повітропроводи та вентиляційні отвори в приміщенні.
  2. Системи променистого опалення. Вони використовують нагрівальні плити або котел для розсіювання тепла по будинку за допомогою мережі електричних змійовиків або труб для гарячої води, встановлених у підлозі або стелі.
  3. Геотермальне опалення. Вони використовують постійну температуру землі, що створюється поглинанням сонячних променів, для вироблення тепла для вашого будинку за допомогою теплообмінника.

Незалежно від того, який тип системи у вас є, кліматична система робить ваш будинок теплим та затишним у зимові місяці.

Зберегти та поділитися:


Читайте також:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *