Як зорово збільшити простір маленьких кімнат

Міські квартири, як правило, мають невелику площу, особливо житлові простори з плануванням радянських часів. Тому не варто нехтувати невеликими дизайнерськими хитрощами, які допоможуть візуально збільшити маленькі кімнати стандартних квартир.

Одним із найпростіших, але ефективних способів розширити простір кімнати є правильний підбір колірних акцентів в інтер'єрі квартири. Роль кольору дуже важлива у вирішенні проблеми невеликого простору. Використовуйте загальний білий колір і будь-які світлі тони - світло-блакитні, світло-рожеві, салатові, бежеві, тобто будь-яку пастельну палітру, що не дратує очі.

світлий інтер'єр маленької кімнати

Слід уникати темних важких кольорів. Відомо, що холодні відтінки створюють візуальну ілюзію деякого видалення предметів, а теплі навпаки – наближають їх. Звичайно, повністю світла кімната може здатися нудною, тому не бійтеся експериментувати з яскравими контрастами.

білий інтер'єр з контрастними квітами

При цьому ефектною і виразною може бути лише одна стіна, її фрагмент, предмет меблів або елемент інтер'єру. Головне, пам'ятайте про поєднання кольорів і знайте міру.

квітчастий інтер'єр кімнати

Якщо ви для декорування стін вибрали шпалери, слід враховувати оптичний ефект, який виникає при комбінуванні різних кольорів і малюнків:

 • шпалери з принтом у вигляді вертикальних смуг візуально зроблять приміщення вище;
 • великий малюнок звузить простір, як і різнокольорові шпалери з бордюром як разделителя;
 • простір може розсунути більший, ніж інших стінах, малюнок одній стіні;
 • у темній кімнаті обклейте найменш освітлену стіну такими ж шпалерами, але на тон світліший;

інтер'єр маленької кімнати зі шпалерами

Візуально збільшити невелику кімнату можна за рахунок підлоги. Тут діє те саме правило, що і у випадку зі стінами: чорний колір зменшує місце. Поздовжній напрямок половиць або паркету витягне кімнату. Масивний, квітчастий, що покриває практично всю підлогу килим зменшить кімнату, краще замінити його невеликим однотонним килимком світлого кольору. А площу маленьких кухонь візуально розширить світла глянсова плитка на підлозі. Світло, що відображається в ній, наповнить кухню легкістю та легкістю.

інтер'єр маленької вітальні

Чудовим способом створення зорової ілюзії високої та об'ємної кімнати є правильний декор стелі:

 • обмежте центральну частину стелі багетами або зробіть гіпсокартонну конструкцію, заглиблення в якій пофарбуйте в темніший відтінок, ніж решта стелі, що витягне кімнату вгору;
 • використовуйте світлі глянсові натяжні стелі з точковими світильниками по краях;
 • спробуйте, наприклад, у передпокої, трохи опустити стелю, щоб у гостей, що зайшли з вітальні, склалося враження більшого простору;
 • екстремальний, але безпрограшний варіант - прикріпити дзеркала на стелю, що створить ілюзію нескінченності;

дзеркальна стеля в інтер'єрі

Стеля в невеликих приміщеннях має бути дуже світлим, бажано білим, а меблі в кімнаті - низькими, щоб на рівні очей не заповнювати собою місце.

яскраві акценти у світлому інтер'єрі невеликої кімнати

Розташуйте предмет, що привертає увагу, в дальньому від дверей кутку кімнати, таким чином погляд західних буде затримуватися на цьому предметі і у них може виникнути відчуття більшої перспективи.

скляні меблі в інтер'єрі

Більш повітряною та вільною кімнату зроблять скляні або дзеркальні столики, двері та полиці. Точкові світильники та приховане підсвічування, відбиваючись у скляних поверхнях, будуть створювати додаткові відблиски та освітлення. Для зберігання використовуйте вертикальні шафи та полиці, які також витягнуті маленьку кімнату вгору. Над обіднім столом можна повісити декоративну люстру або світильник, що звисає зі стелі, щоб сфокусувати погляд на цій зоні житлового простору і відволікти від близько розташованих стін.

світильник над обіднім столом

Фіранки в таких маленьких кімнатах повинні бути з напівпрозорої, легкої тканини, щоб добре пропускати світло. Яскравість денного освітлення за умов стиснутої площі грає значної ролі.

Зберегти та поділитися:


Читайте також:

Думки 3 про “Как зрительно увеличить пространство маленьких комнат”

 1. Lehaperkin

  Бомба

 2. Kvadro-k

  Гарно!

 3. Настя

  Дякую)) дуже багато корисних порад))

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *