Що потрібно враховувати при виборі модульної кухні

Кухня – головне приміщення в будинку, де сім'я проводитиме велику частину загального дозвілля.

Тому ця кімната повинна бути затишною та зручною для пані. Враховуючи такі вимоги, при виборі кухонного гарнітура важливо детально вивчити всі особливості конструкцій та врахувати можливі нюанси. Від того, наскільки правильно і грамотно буде підібрана меблі, безпосередньо залежить зручність їх експлуатації, побутовий комфорт. Особливу популярність сьогодні здобули модульні кухні, що можна пояснити практичністю таких конструкцій

Характерні особливості

Модульні кухні являють собою гарнітури з опцією трансформера. Окремі складові можна розставляти на свій розсуд, змінювати їх місця при розташуванні в будинку, комплектувати додатковими елементами.

Виходячи з основної характеристики, можна виділити ключову особливість таких моделей – універсальність. Модульні кухні підійдуть до будь-якої квартири, в тому числі нестандартного планування. При ремонті завжди можна видозмінити гарнітур, переставивши місцями його предмети або докупивши нові.

Переваги конструкцій

Випускаються такі гарнітури у вигляді стандартних окремих модулів. З них можна скомпонувати набір меблів на свій розсуд, вибираючи їх потрібний тип і кількість. Не потрібно замовити розробку дизайн-проекту, чекати на особисте виготовлення. Багато виробників відразу на сайті пропонують легкі в управлінні онлайн-програми для підбору варіантів з урахуванням розмірів та геометрії приміщення.

Ще одне перевага у великому виборі рішень. Модулі виробляються у кількох розмірних варіантах (на 2 чи 3 секції, наприклад). Використовуються також різні типи оформлення фасадів, можна підібрати оптимальний за ціною та якістю вид виробів.

Відразу зручно розрахувати вартість меблів. Прямо на сайті при виборі модулів визначається кінцева ціна всього комплекту. Виробляються такі гарнітури у стандартних габаритах. Не потрібно замовляти їхнє індивідуальне виготовлення, що істотно прискорює процес їх отримання та встановлення в будинку.

Однак, вибираючи модульний гарнітур, не варто сподіватися на ексклюзивність. Такі комплекти меблів належать до бюджетних варіантів і широко доступні у продаж. Це не тільки є їх величезним перевагою, а й специфічним нюансом для любителів індивідуальних рішень в інтер'єрі.

Варіанти конфігурації

Кухні з окремих модулів можуть відрізнятися не тільки за комплектацією, а й за розташуванням усіх предметів набору. Відповідно до цього параметра виділяють наступні їх типи:

 1. Прямі, або лінійні. Це найбільш традиційний та простий спосіб розміщення та планування. Вся робоча зона встановлюється вдоль однієї стіни – до ряду. Такі моделі є оптимальними для поміщень витягнутої форми, займають мінімум корисного простору.
 2. Дворядні. У таких варіантах предмети розміщуються вдоль 2-х паралельних стінок. Вони досить рідкісні, оскільки вимагають багато простору і підходять для квартир чи будинків, де обідня зона винесена за межі кухні як такої.
 3. Кутові. Такі комплекти є оптимальними для квадратних кухонних кімнат. Робоча зона розташовується кутом, повдоль смежних стін.
 4. П-подібні. Ці моделі оптимальні для просторих кімнат і за наявності великої кількості вбудованої техніки. Це найбільш місткі та функціональні гарнітури серед інших варіантів розташування.
 5. Острівні або півострівні. Планування такого типу більше підходить для квартир-студій або будинків із суміщеною кухнею та столовою. Суть моделі в тому, що деяка функціональна зона винесена до центру приміщення, окремо від решти робочої поверхні.

Незважаючи на відмінність форм модульних кухонь, існує спеціальне правило ергономіки, якого варто дотримуватися при установці предметів: мийку монтують біля плити або робочої стільниці. Варіанти встановлення інших предметів (пеналу, шафок) можна змінювати на свій розсуд.

Особливості вибору матеріалів

Від типу сировини та оформлення фасаду залежать важливі властивості меблів: зовнішній вигляд, стійкість до зношування, експлуатаційний ресурс. Тому варто уважно вивчити характеристики доступних матеріалів та покриттів, які сьогодні використовуються при виготовленні кухонь:

 1. Пластик. Полімерне покриття фасадів сьогодні є одним з найпопулярніших. Серед плюсів такої обробки: сучасний зовнішній вигляд, невисока вартість, велика кольорова палітра, стійкість до побутового механічного впливу (царапин, ударів) та вологи. Але при виборі пластикових фасадів потрібно змиритися із простотою дизайну.
 2. МДФ. Цей матеріал дорожчий, від чого і ціна на меблеві комплекти теж буде вищою. Для виготовлення використовують листи МДФ – плит з мілкою фракцією деревини, які покривають акрилом, рідким полівінілхлоридом, шпоном, можуть використовуватися скляні або металеві вставки. Меблі з МДФ екологічні, стійкі до зносу, виглядають дорого і презентабельно. Важливо відзначити, що самі плити виробляються шляхом гарячого пресування, без застосування токсичних в'яжучих складів.
 3. ДСП. Корпус в даному випадку зроблений з деревостружкових плит, які покриті декоративною плівкою (гладкою або фактурною). Верхньою кулею виступає лак, який надає виробу гарного глянсового блиску. Вартість модульних кухонь із ДСП невисока. Однак доступні вони у великій різноманітності варіантів оформлення. Мінусом конструкцій з ДСП може послужити низька екологічність сировини, оскільки при скріпленні стружкової деревної маси використовуються токсичні хімічні речовини. Проте меблі надежних брендів можуть супроводжуватися сертифікатом, що підтверджує безпеку конструкцій. Тому при виборі кухонь з ДСП варто віддавати перевагу перевіреним та відомим виробникам.
 4. Рамкові фасади. Цей спосіб оформлення найбільш универсальний. Модулі в даному випадку зібрані з рамок, а в них вже вставлені панелі з різних матеріалів: ДСП, пластику, стекла, МДФ. Рамки роблять з дрібно-деревних плит або алюмінію.

При досить широкому розмаїтті варіантів оформлення та використання матеріалів, модульні кухонні комплекти виробляються зазвичай у стандартному та простому дизайні, без вишуканих підходів в оформленні. Формуванням індивідуального стилю власник може зайнятися особисто, підбираючи відкриті та закриті секції, варіюючи порядок їх розміщення.

Основні напрямки в дизайні

Модульні кухонні гарнітури виробляються у різних стилях. Велика кількість інноваційних матеріалів дозволяє реалізовувати буквально всі популярні сучасні концепції в оформленні меблів.

 1. Класика. Для таких предметів використовуються покриття натуральних природних відтінків, що імітують натуральну фактуру дерева, побутова техніка зазвичай ховається.
 2. Модерн. Цей стиль поєднує в собі плавність ліній та чітку геометрію форм, нерідко використовуються контрастні поєднання в оформленні або матеріали з різною фактурою.
 3. Хай тек. Велика кількість скла і металу, мінімалізм в оформленні досить естетичні. У той же час такі кухні виглядають порожньо і холодно. Однак таке оформлення багатьом подобається саме своєю елегантною стриманістю. Вони оптимально підходять для квартир у скандинавському стилі.

Ознайомитися з доступними пропозиціями ринку, а заразом і відразу оформити замовлення можна в інтернет-магазині меблів krokwood.com.

Усі перераховані параметри та властивості є визначальними при виборі гарнітура. Вони безпосередньо впливають на його естетичність, функціональність, зручність в експлуатації. Залежно від перерахованих характеристик варіюється також вартість виробів: один і той же модуль із різних матеріалів або в іншому оформленні фасаду істотно відрізняється за ціною. Але тим і привабливі модульні кухонні комплекти меблів, що кожен може скомбінувати їх на власний смак і з урахуванням виділеного на покупку бюджету.

Зберегти та поділитися:


Читайте також:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *