Помилки та несправності котлів Vaillant: слабкі місця фірми

Помилки та несправності котлів Vaillant

Зазвичай власників сильно лякають помилки та несправності котлів Vaillant, що не дивно. Обладнання не з дешевих, далеко не все можна відремонтувати своїми руками. Але не варто передчасно бити на сполох - краще зрозуміти причину появи коду і при необхідності прицінитися, скільки коштують запчастини Vaillant https://piramida24.com.ua/vaillant/ для заміщення зношених.

Перший та другий десяток помилок. Проблеми з датчиками

F00 висвічується, коли обривається провід термодатчика теплоносія в подачі, NTC-штекер не увімкнено або погано увімкнено, багатоконтактний штекер на платі входить некоректно.

F01 - коли обірвався термодатчик теплоносія в зворотному напрямку, NTC-штекер недопідключений або вимкнений, багатоконтактний штекер на електроплаті вставлений неправильно, в джгуті проводки стався обрив, зламався NTC.

F02 — якщо відбувається пошкодження термодатчика нагрівання acto-STOR (NTC) накопичувача, пошкодження кабелю NTC, несправність штекерного з'єднання на NTC або на електронному блоці acto-STOR.

Занурювальний NTC для Vaillant

F03 - розмикання NTC-датчика накопичувача (VSC), необхідність заміни датчика або кабелю, нещільно вставлено штекер.

F04, 05 та 06 — обірвався ланцюг терморезистора звороту, зовнішнього та внутрішнього датчика тяги відповідно. Останні дві несправності відображаються лише для Atmo.

F10 - Коротке замикання термодатчика рідини в подачі, також буває зламаний термістор або сталося КЗ в джгуті проводки, кабелі або корпусі.

F11 - замикання температурного датчика носія в зворотному напрямку, проблемний NTC, а також є можливість КЗ в джгуті проводки, кабелі або корпусі. Відбувається при температурі більше 130°С, як і у випадку попередньої помилки.

F12 - NTC-датчик нагріву водонагрівача або джгут проводів (корпус, кабель) замкнуло на масу. Можливо, неприпустиме з'єднання між контактами або дефект термопари за температури вище 130°С.

F13, 14 — те саме, тільки з датчиком гарячого старту і NTC обратки.

F15, 16 - Актуально для Атмо - означає коротке замикання зовнішнього датчика тяги і внутрішнього.

Занурювальний NTC для Vaillant турецького виробництва можна купити в межах 180 грн.

Усі запчастини Vaillant

Третій десяток неполадок. Захисне відключення

F20 — спрацьовує STB датчик через поганий контакт, кабельний пробій або розрив штекера/електроду розпалювання.

F22 - Сухий хід, що буває через:

 • нестачі рідини;
 • слабкої циркуляції води;
 • заклинювання насоса;
 • проблем із електронною платою;

F23 - захисне вимкнення внаслідок критичного температурного перепаду; можлива причина в блокуванні насоса або його малопотужності, заповітрюванні, провалі тиску або термодатчик звороту та подачі поміняли місцями. Можливо і малий обсяг води, і псування диска електроніки.

F24, 25 - Перевищення температури на лінії подачі і на виході відпрацьованих газів відповідно. Необхідно додати рідину в прилад, відремонтувати відповідний кабель або електронасос, подивитися, чи не перервався STB - тепловий запобіжник перекидання тяги (при появі F25).

Коли вискакує F26, потрібно звертатися в обслуговуючий сервіс, оскільки помилка показує відсутність струму для крокового двигуна газової арматури.

F27 - Вентиль газу закритий, а горіння є. Іонізаційний сигнал повідомляє про поломку контролера наявності горіння.

F28 — розпалювання не виходить через несправну подачу газу, а саме:

 • не працює запобіжник тиску чи лічильник газу;
 • в газі є повітря;
 • потік палива надто слабкий;
 • вентиль-запобіжник закритий;
 • розірваний кабель/електрод;
 • трансформатор розпалювання потребує заміни;
 • газовий магніт/оператор зламані.

При помилці F29 в експлуатації буде відмовлено через припинення надходження газу з трубопроводу, або через рециркуляцію продуктів, що відходять. Також є ймовірність неправильного заземлення або некоректної роботи розпалювального трансформатора.

F30 вимагає дзвінка в сервіс через обрив щупа котлового обладнання. Наступний код - 31 - Свідчить про коротке замикання щупа.

Загальний вигляд реле тиску газоповітряного ходу

Знайти запчастини на котел Вайлант - не проблема, головне заздалегідь обговорити з майстром доцільність покупки. Адже комплектуючі можуть бути умовно копійчаними, а можуть коштувати тисячі гривень.

Четвертий десяток проблем. Вентиляція, відведення повітря, газовідведення

У конденсаційних котлах іноді вискакує F32 на тему порушення у вентилятора частоти обертання. В цьому випадку блокується вентиляція, ламається електроніка та датчик Холла.

F33 означає відсутність сигналу від тиску реле газоповітряного ходу. Контакт після вимкнення вентилятора не розмикається, через півгодини після запиту тепла не замикається. Актуально лише для turboTEC-пристроїв.

Якщо маностат не відключається під час зупинки вентиляції, що характерно для помилки F34, потрібно залучати обслуговувальну організацію та підбирати більш надійні комплектуючі.

Зберегти та поділитися:


Читайте також:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *