Оформлення підлог скотчем та вініловими стрічками

Що б ви сказали, якби оформлення підлог у вашому будинку було таким же незвичайним, яскравим та оригінальним, як на виставках та в музеях сучасного мистецтва Європи та США? А це цілком можливо, причому таку підлогу можна зробити своїми руками! Але спершу давайте подивимося, як прикрашає підлогу відомий шотландський дизайнер Jim Lambie для публічних місць, приватних магазинів та будинків у всьому світі. 

оформлення підлог скотчем та вініловими стрічками

Jim Lambie як сучасний художник здобув собі широку славу ще на початку 2000-х рр., коли вперше використовував клейку вінілову стрічку різних кольорів як оформлення статей. Інсталяція на підлозі Touch Zobop (2003) стала візитною карткою дизайнера, а яскраві смуги та геометричні візерунки — почерком.

оформлення підлог скотчем

Художник прискіпливо і скрупульозно створює такі веселі квітчасті або строгі чорно-білі орнаменти зі скотчу згідно з розробленою ним схемою, яка відповідає геометрії приміщення. Смуги вінілової стрічки наклеюються на підлогу спочатку по периметру простору і доти, доки малюнок не досягне центру. Такий декоративний прийом ніби заповнює простір, водночас залишаючи його порожнім.

оформлення підлоги клейкою стрічкою Jim Lambie

Для створення таких установок для підлоги можна використовувати спеціальну клейку стрічку-скотч для сигнального маркування небезпечних зон на виробництві, шлагбаумів, колон, розмітки смуг руху працівників і транспорту складських приміщень, зон спортивних майданчиків і т.д. Така вінілова стрічка має низку переваг і чудово підходить для такого широкомасштабного проекту. Завдяки еластичній основі вінілова стрічка чудово прилягає навіть до нерівних поверхонь, не відгинається по краях, не відклеюється з плином часу, а також дозволяє надавати вигнуту форму. Вініл стійкий до дії вологи, абразивних впливів, стирання, тому прослужить довго навіть у приміщеннях з високою пропускною здатністю.

оформлення підлоги клейкою стрічкою Jim Lambie

Чи можна зробити таке оформлення підлог своїми руками у квартирі? Звичайно! Заздалегідь продумайте візерунок, накидайте його ескіз на аркуші паперу або розлінуйте підлогу. Поверхня підлоги може бути пофарбована, це також може бути однотонний лінолеум. Потім починайте клеїти стрічки по периметру кімнати до центру або навпаки від центру до стін. До речі, стіни можна оформити, використовуючи цей «смугастий» прийом. А ще кілька прикладів робіт дизайнера Jim Lambie для творчого натхнення — далі.

оформлення підлог клейкою стрічкою Jim Lambie

смугастий декор підлоги вініловими стрічками від Jim Lambie

декор підлоги вініловими стрічками від Jim Lambie

декор підлоги вініловими стрічками від Jim Lambie

оформлення підлоги у квартирі вініловими стрічками

оформлення підлог у квартирі вініловими стрічками

оформлення сходів геометричним візерунком

декор сходів вініловими стрічками

оформлення підлоги скотчем та клейкою стрічкою

декор підлоги вінілової стрічкою

Зберегти та поділитися:


Читайте також:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *