Будиночок для птахів - покрівельна черепиця

Скорочення популяції птахів у містах змусило голландського дизайнера Klaas Kuiken замислитися над тим, що він може зробити для покращення ситуації. В результаті було розроблено незвичайну покрівельну черепицю — невеликий будиночок для птахів.

будиночок для птахів у черепиці

Орнітологічний проект покликаний створити безліч штучних місць гніздування невеликих пташок поруч із житлом людей, а точніше, прямо на даху будинку. Для цього дизайнер і був розроблений будиночок для птахів, інтегрований із черепицею. Така шпаківня складається із спеціально розробленого знімного кошика з вентиляцією та захистом від хижаків, розташованого прямо на черепиці, що укладається разом із звичайною покрівельною черепицею. У будиночок для птахів є доступ знизу. Дерев'яні планки утворюють гребінчастий бар'єр, що не дозволяє птахові проникнути в будинок, але залишаючи можливість почистити простір будиночка після періоду гніздування.

шпаківня - будиночок для птахів на черепиці

схема шпаківні на даху

Дизайнер консультувався з голландськими орнітологами з приводу внутрішнього пристрою шпаківні, при цьому не забуваючи і про привабливий і естетичний зовнішній вигляд. Птахи часто гніздуються групами, тому рекомендується на даху встановити кілька будиночків – черепиць із північної та східної сторін.

будиночки для птахів, інтегровані з черепицею

Будиночок для птахів — черепиця був уперше розроблений у 2009 році, і лише у 2012 будиночки зроблені обмеженою серією у 100 шт та вже доступні для продажу.

будиночок для птахів

Зберегти та поділитися:


Читайте також:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *