Види штучних водойм на дачі

Відпочинок у води завжди кращий у будь-який час року. У спекотний літній день так хочеться скупатися в освіжаючих водах, а прохолодними вечорами приємно просто посидіти біля водоймища, спостерігаючи за рибками, слухаючи шелест дерев та сплески води. Але багато садових ділянок розташовані далеко від річок і озер, тому про відпочинок біля води залишається лише мріяти. А що, якщо побудувати своїми руками водоймище прямо на дачі?

Спочатку необхідно визначитися, який саме тип водоймища хочеться мати. Умовно штучні водоймища можна розділити на плавальні та декоративні, що є важливим питанням з погляду чистоти та гігієни. Плавальний басейн або купальня повинні набагато більше декоративних ставків відповідати жорстким гігієнічним вимогам. Воду для купалень слід спеціально очищати, озонувати чи хлорувати.

плавальний ставок - купальня

Для декоративного ставка потрібні інші заходи для встановлення природної екосистеми, де вода буде самоочищатися, не каламутніти і не цвісти, а рослини і риби будуть чудово почуватися. Для прикраси присадибних ділянок, як правило, і створюють декоративні ставки своїми руками різних типів.

декоративний ставок на ділянці

Геометричним водойм надається правильна форма - прямокутна, округла, трапецієподібна і так далі. Органічніше за все ставки квадратної, круглої або прямокутної форми вписуються в геометрично правильно влаштовані сади.

прямокутний декоративний ставок

Як правило, такі водоймища по краях окантовуються плиткою зі штучного або природного каменю. З точки зору поєднання з іншими елементами ділянки їх бажано розміщувати біля будинку та майданчиків, що підкреслює їх прямі кути та лінії.

геометричний декоративний ставок

Різновидом геометричних водойм є піднятий тип, що володіє рядом переваг. Його розташування над рівнем землі усуває необхідність викопувати котлован та вивозити ґрунт.

піднятий декоративний ставок

На вертикальних стінках ставка можна розміщувати лави або квітники, а у водоймі зробити фонтан. Цей тип актуальний для сімей, де є маленькі діти, які можуть впасти в ставок, розташований нижче за рівень землі.

піднятий геометричний ставок

Природні водоймища максимально копіюють природний стиль природного ставка, мають плавні контури, довільну форму, а по краях зазвичай засаджуються специфічними рослинами.

декоративний японський ставок

Спуск під воду зазвичай пологий, дно вистелене камінням, галькою або каменями. Неправильна форма водоймища краще впишеться в сад довільного планування.

декоративний ставок з альтанкою

Такі ставки розміщуються в глибині саду і стають улюбленим місцем відпочинку і усамітнення.

природна форма декоративної водойми

Зберегти та поділитися:


Читайте також:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *