Вітражі в дизайні інтер'єрів та їх особливості

Вітражі - Чудовий інструмент декорування, який використовується вже багато століть.

Такі деталі прийшли в дизайн із храмів та старовинних замків. Вони роблять чарівними будь-які кімнати, прикрашають будь-які простори.

Блог про дизайн інтер'єру розповість про найцікавіші варіанти декору інтер'єру. Вітражі як прикраса продовжують бути актуальними, їх використовують у різних стилях – модернізмі, ф'южні, лофті. Навіть мінімалістичні інтер'єри можуть бути оздоблені такими деталями. У чому особливості застосування вітражів? І які види існують сьогодні?

Основні типи вітражів в залежності від способу виготовлення

Вибір вітражного виробу для приміщення залежить не лише від малюнка на ньому та кольорової гами. Велике значення має спосіб виготовлення такого виробу.

Основні види сучасних вітражів такі:

  • Плівковий. Це подібність вітражного виробу, що складається з розписної плівки та звичайного скла. Плівку з малюнком просто клеять на скло, після чого воно перетворюється на деяку подобу вітража. Такий варіант чудово підходить у тих випадках, коли необхідно створити ефект швидко та в короткі терміни. Плівка досить довговічна, але вона може вигоряти під сонячним промінням.
  • Розписний. На скло малюнок наносять вручну. Його розписують фарбами або ж за спеціальними трафаретами. Візерунки можуть бути різними. Плюс такого варіанту в тому, що можна використовувати скло будь-якої міцності та створити на ньому унікальний розпис у єдиному екземплярі.
  • Мозаїка. Із загартованого скла різних відтінків збирається загальна картина. Такі фрагменти можуть бути дуже дрібними або досить великими. Мозаїчні вітражні вставки мають дуже розкішний вигляд. Вони чудово розсіюють світло, не втрачають кольору з часом. До того ж вони досить міцні. Підходять для дверей та вікон.
  • Ф'юзинг. Такі вироби вимагають від майстра великої майстерності, тому коштують зазвичай великі гроші. Але естетичний ефект покриває усі витрати. Виробляють такі вітражі так: на спеціальне скло наносять візерунок, а потім – по всіх лініях викладають другий шар скла. Після цього все вирушає в промислову піч і запікається. В результаті малюнок залишається прямо у скляному футлярі.
  • "Тіффані". Техніка схожа на мозаїчну, але всі фрагменти скріплені між собою спеціальною фольгою. Такі вироби грають зі світлом і виглядають просто розкішно.
  • Травлені вітражі. На скло наносять малюнок, але не фарбами, а промисловою кислотою. Вона залишає виїмки та контури. У результаті склі з'являється малюнок. Далі до нього можуть додати фарби, які назавжди залишаться у виїмках.

Будь-який з перерахованих варіантів застосовується як у житлових приміщеннях, так і в кафе або офісах. Handmadeidea.com.ua вважає, що такі деталі декору стануть прикрасою будь-якої будівлі.

Як використати вітражі в інтер'єрі?

Існує безліч варіантів застосування вітражних об'єктів у дизайні інтер'єрів. Звичайне для всіх рішення – це вставки у вікна та двері. Але є й інші цікаві та несподівані варіанти.

Наприклад, вітражі чудово вписуються в настінні панно. Їх часто з'єднують із великими кованими елементами. Настінні панно не тільки урізноманітнюють інтер'єр, а й допоможуть візуально розширити простір, розсіяти світло в ньому, перетворити.

Ще одне чудове рішення – світильники з вітражами. Такі деталі допоможуть створити особливе, м'яке освітлення. Вони стануть елементом декору та розміщення акцентів в інтер'єрі. Вітражні світильники виглядають яскраво, вишукано, але затишно.

І останній варіант – картини із вітражами. Вони стануть чудовою альтернативою класичним полотнам. Такі картини грають зі світлом, створюють тони та півтони. Їх можна помістити у будь-яке приміщення. До того ж, настінні панно та картини теж візуально розширюють простір.

Зберегти та поділитися:


Читайте також:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *