Як накрохмалити серветку?

Серветки у кожному будинку створюють затишок та роблять декор столу особливим та вишуканим. Кожна господиня вдома прагне оформити стіл на високому рівні, тому накрохмалені серветки наголошують на урочистості події навіть у розправленому вигляді.

Як накрохмалити серветку за допомогою цукру?

Серветки для сервірування столу крохмалять в основному ті, які виготовлені з льону, бавовни або в'язані гачком. Синтетичні тканини не накрохмалюють. Бажано їх обробляти перед використанням, щоб надати йому жорстку форму для укладання.

За допомогою цукру вироби крохмалять в основному в'язані. Цей спосіб використовували за старих часів наші бабусі. Для цієї процедури потрібно підготувати 1 л води та 6 ст.л. цукру, змішати їх у ємності та поставити на повільний вогонь. У процесі приготування сиропу паралельно розвести в холодній воді чайну ложку крохмалю, щоб вийшла сметанна маса. Отриману масу влити в сироп зварений і добре перемішати. Розчин буде готовий, коли по краях ємності почнуть з'являтися дрібні бульбашки.

В охолоджений розчин опускають серветку до її повного просочення. Після цього її добре віджимають і надають необхідної форми. Після того, як виріб висохне на рівній поверхні, його потрібно акуратно відпрасувати.

Незважаючи на підвищену жорсткість текстилю, важливо пам'ятати, що цукор приваблює:

  • мурах;
  • ос;
  • мух;
  • інших комах.

Як накрохмалити столову білизну за допомогою клею ПВА?

Цей спосіб підійде для випадків, коли виробам потрібно надати сильну жорсткість. Для цієї мети береться свіжий клей ПВА без грудочок та осаду та розлучається у прохолодній воді. Пропорції наступні: 0,5 склянки клею змішують із 1 склянкою води. Потім опускаємо виріб у клейовий розчин і тримаємо його мінімум 15 хвилин до повного просочення. Коли тканина достатньо просочиться, її необхідно віджати і розстелити на рівній поверхні для висихання. Потім після повного висихання тканину ретельно відпрасують.

Як накрохмалити серветку за допомогою желатину?

Для додання твердості та пружності виробам сервіровки з текстилю (особливо пов'язаного гачком) підійде желатин. Він дозволить тримати тканини необхідну форму до моменту прання. Якщо згадати часи наших бабусь, то вони робили навіть в'язані вазочки, капелюшки та кошики, обробляючи їх желатином.

Порівняно з крохмалем желатин краще тримає форму до самої прання і не обсипається. Для приготування розчину желатинного змішують 1 ст.л. желатину та 0,5 склянки води. Отриману масу нагрівають до розчинення желатину. Серветку опускають у остиглий розчин до повного просочення. Після цього її добре віджимають та сушать на рівній поверхні.

Зберегти та поділитися:


Читайте також:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *